7 českých lodí se probojovalo do finále Mistrovství Evropy do 23 let v Ioannině

8.9.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Sedm českých posádek bude dnes bojovat o medaile ve finále Mistrovství Evropy do 23 let 2019 v Ioannině

Nejlépe se v sobotních rozjížďkách dařilo Janu Cincibuchovi. Skifař lehkých vah navázal na své vystoupení na seniorském mistrovství světa v Linci a předvedl další skvělý závod. V rozjížďce všem svým soupeřům ujel hned v první pětistovce a nezadržitelně mířil za vítězstvím. Cílem projel na první pozici s jasným náskokem 6,43s, což mu zajistilo přímý postup do dnešního finále! Do toho odstartuje v 10:16 SEČ jako velký favorit. Veslař pražské Dukly tak může navázat na svůj evropský titul v této věkové kategorii z roku 2017.

Další tři české lodě měly finálovou účast jistou ještě před začátkem evropského šampionátu v Řecku. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí jely pouze jízdu o dráhu. V té se nejlépe dařilo párové čtyřce lehkých vah. Čtveřice Ondřej Čermák, Jan Šmolík, Luboš Zapletal, Jonáš Friedrich, která obhajuje stříbrnou medaili z loňského roku, dojela na druhém místě za suverénními Rakušany. Dvojka žen lehkých vah Nikola Vičíková, Tereza Businská obsadila v jízdě na čas na čtvrté místo a mužská dvojka bez kormidelníka Jan Šimkovský, Albert Caban páté.

Ostatní čeští závodníci museli do oprav. Z těch si cestu do finále proklestila další trojice našich posádek. Skvěle se s opravnou jízdou vypořádala dvojice Zuzana Nečasová – Zuzana Valsová. Dvojskif lehkých vah žen kromě jednoho mezičasu celý závod vévodil startovnímu poli a zaslouženě si dojel pro vítězství. Také obě párové čtyřky postoupily z opravek do boje o medaile. Mužská ve složení Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Jan Potůček, Filip Zima svedla souboj o druhé postupové místo se soupeři z Polska, kterým však v poslední čtvrtině závodu výrazně ujela a postoupila s náskokem 2,99s. Ženská párovka potřebovala k postupu do finále porazit alespoň jednu loď, což se zdárně podařilo. Sestava Barbora Mátlová, Pavlína Flamíková, Josefína Lázničková, Barbora Kárová si dojela pro třetí místo před veslařkami Maďarska a Itálie.

Do semifinále se z opravných jízd probojovala Kristýna Neuhortová na skifu lehkých vah a také dvojskif Jan Fleissner, Petr Pivko. V dnešním semifinále však Kristýně utekl postup do boje o medaile o jedno místo, když dojela čtvrtá za soupeřkami z Německa, Rumunska a Švýcarska. Ani dvojskifu mužů 5. místo v semifinále na postup nestačil. Mohou však zabojovat o co nejlepší umístění ve finále B. Stejně jako skifař Jan Chládek, kterému se bohužel nepodařilo vypořádat s velkou konkurencí, když v rozjížďce dojel šestý a v opravné jízdě na čtvrtém místě. 

Kompletní výsledky a nedělní program najdete na oficiální stránkách Mistrovství Evropy do 23 let 2019.

Live stream nedělních závodů je k dispozici na youtube.

Více fotografií ze sobotních závodů najdete ve fotogalerii.  

Nedělní program českých posádek

BLM1x10:16 SEČFAITASUICZE TURBULSWE
BLW2-10:28 SEČFAHUNUKRBLRGERCZE  
BLM4x11:04 SEČFAITAAUTCZE GER  
BM2-12:26 SEČFACZE LTUROUTURGREHUN
BLW2x 12:50 SEČFA AUT CZE SUI FRA GER GRE 
BW4x 13:14 SEČFA CZE SUI POL ROU UKR HUN 
BM4x 13:27 SEČFAUKR MDA BLR ROU ITA CZE 
BM2x  8:35 SEČFB NOR SLO LAT ITA CZE LTU 
BLW1x 11:47 SEČFB BUL MDA CZE  TUR SWE NOR 
BM2x 11:52 SEČFB FRA GER UKR GBR CZE EST 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2019 > ME U23 2019 - Ioannina > 7 českých lodí se probojovalo do finále Mistrovství Evropy do 23 let v Ioannině

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352