7 českých lodí se probojovalo do finále Mistrovství Evropy do 23 let v Ioannině

8.9.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Sedm českých posádek bude dnes bojovat o medaile ve finále Mistrovství Evropy do 23 let 2019 v Ioannině

Nejlépe se v sobotních rozjížďkách dařilo Janu Cincibuchovi. Skifař lehkých vah navázal na své vystoupení na seniorském mistrovství světa v Linci a předvedl další skvělý závod. V rozjížďce všem svým soupeřům ujel hned v první pětistovce a nezadržitelně mířil za vítězstvím. Cílem projel na první pozici s jasným náskokem 6,43s, což mu zajistilo přímý postup do dnešního finále! Do toho odstartuje v 10:16 SEČ jako velký favorit. Veslař pražské Dukly tak může navázat na svůj evropský titul v této věkové kategorii z roku 2017.

Další tři české lodě měly finálovou účast jistou ještě před začátkem evropského šampionátu v Řecku. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí jely pouze jízdu o dráhu. V té se nejlépe dařilo párové čtyřce lehkých vah. Čtveřice Ondřej Čermák, Jan Šmolík, Luboš Zapletal, Jonáš Friedrich, která obhajuje stříbrnou medaili z loňského roku, dojela na druhém místě za suverénními Rakušany. Dvojka žen lehkých vah Nikola Vičíková, Tereza Businská obsadila v jízdě na čas na čtvrté místo a mužská dvojka bez kormidelníka Jan Šimkovský, Albert Caban páté.

Ostatní čeští závodníci museli do oprav. Z těch si cestu do finále proklestila další trojice našich posádek. Skvěle se s opravnou jízdou vypořádala dvojice Zuzana Nečasová – Zuzana Valsová. Dvojskif lehkých vah žen kromě jednoho mezičasu celý závod vévodil startovnímu poli a zaslouženě si dojel pro vítězství. Také obě párové čtyřky postoupily z opravek do boje o medaile. Mužská ve složení Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Jan Potůček, Filip Zima svedla souboj o druhé postupové místo se soupeři z Polska, kterým však v poslední čtvrtině závodu výrazně ujela a postoupila s náskokem 2,99s. Ženská párovka potřebovala k postupu do finále porazit alespoň jednu loď, což se zdárně podařilo. Sestava Barbora Mátlová, Pavlína Flamíková, Josefína Lázničková, Barbora Kárová si dojela pro třetí místo před veslařkami Maďarska a Itálie.

Do semifinále se z opravných jízd probojovala Kristýna Neuhortová na skifu lehkých vah a také dvojskif Jan Fleissner, Petr Pivko. V dnešním semifinále však Kristýně utekl postup do boje o medaile o jedno místo, když dojela čtvrtá za soupeřkami z Německa, Rumunska a Švýcarska. Ani dvojskifu mužů 5. místo v semifinále na postup nestačil. Mohou však zabojovat o co nejlepší umístění ve finále B. Stejně jako skifař Jan Chládek, kterému se bohužel nepodařilo vypořádat s velkou konkurencí, když v rozjížďce dojel šestý a v opravné jízdě na čtvrtém místě.

Kompletní výsledky a nedělní program najdete na oficiální stránkách Mistrovství Evropy do 23 let 2019.

Live stream nedělních závodů je k dispozici na youtube.

Více fotografií ze sobotních závodů najdete ve fotogalerii.

BM2x 11:52 SEČFB FRA GER UKR GBR CZE EST

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2019 > ME U23 2019 - Ioannina > 7 českých lodí se probojovalo do finále Mistrovství Evropy do 23 let v Ioannině