Domů

Deštivé Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020Netradičně na konci září proběhlo v Labe aréně Ústeckého kraje Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020, kterému počasí příliš nepřálo. Kromě soupeřů museli všichni účastníci překonat také déšť a chlad. Žáci i žákyně se i přesto ukázali v plné parádě a při vrcholu své sezóny předváděli skvělé výkony. Nejlépe se v Račicích dařilo mládeži Jindřichova Hradce. Děti od Vajgaru vybojovaly celkem 6 medailí, z toho pět mistrovských titulů. Tři zlaté medaile putují do Hodonína, po dvou do Děčína, Tábora a Olomouce. Na nejvyšší stupínek v žákovských kategoriích včera vystoupali zástupci 15 klubů, včetně slovenských Piešťan. Medaile si rozdělili veslaři a veslařky z 25 oddílů.   Seniorské kategorie byly trochu ovlivněné neúčastí většiny reprezentantů, kteří se chystají na Mistrovství Evropy 2020, které bude v říjnu hostit polská Poznaň. Přesto MČR nabídlo napínavé souboje. Například finále skifu mužů zvedlo diváky ze sedaček. Dalibor Neděla ještě 500m před cílem jel na čtvrtém místě, pak však předvedl fantastický finiš a posledními dvěma záběry zlomil také legendárního Davida Jirku. Za veslaři Dukly Praha dojel Štěpán Havlíček z Brna, který naopak v posledních metrech neodolal tlaku svých soupeřů a propadl se z vedoucí pozice na třetí místo. Neméně napínavý boj o medaile přinesl dvojskif mužů. Za první lodí Slavie Praha, která zvítězila s náskokem 2,39s, o pořadí na dalších pozicích rozhodovaly desetiny sekundy. Druhá posádka Slavie, Bohemians a Blesk se srovnaly v necelé půl sekundě. Ostatně, přesvědčte se sami.
29. září 2020
Celý článek
Výkony mladých veslařů na ME juniorů 2020 potěšily ÚT mládeže Víta Kučeru
Výkony mladých veslařů na ME juniorů 2020 potěšily ÚT mládeže Víta KučeruOdložené Mistrovství Evropy juniorů 2020 je za námi. Čeští reprezentanti si vedli velmi dobře. Domů si odvážejí tři finálové účasti a dvě umístění na stupních vítězů, čímž protáhli medailovou šňůru českých výběrů na rovných deset let. Požádali jsme ústředního trenéra mládeže, Víta Kučeru, o zhodnocení výkonů našich mladých závodníků. „Výkon juniorského týmu na MEJ mě potěšil. Všichni závodníci podávali své maximální výkony, a to i přes obtíže, které některé posádky potkaly. Dvojskif a párová čtyřka kluků odjely na MEJ bez trenéra, který ze zdravotních důvodů musel zůstat v ČR. Čtyřka nepárová kluků jela s náhradníkem, který „naskočil“ až v den odjezdu. Strokyně dvojskifu juniorek Emča Starostová musela bohužel ze zdravotních důvodů odstoupit a v neděli za ní „zaskakovala“ Lenka Studená.
27. září 2020
Celý článek
Český juniorský tým vybojoval na ME stříbro a bronz
Český juniorský tým vybojoval na ME stříbro a bronzMedailová série české juniorské reprezentace na evropských šampionátech pokračuje. Od roku 2011 vozí mladí veslaři pravidelně medaile z Mistrovství Evropy juniorů. A letos tomu nebude jinak. Z Bělehradu se náš tým vrátí se stříbrem a bronzem v kapse. V silné konkurenci 17 posádek se na bronzový stupínek prosadila párová čtyřka Jiří Ingr, Michal Zindulka, Jan Chlebovský, Adam Šnajdr. Stříbrnou medaili vybojovala osmiveslice ve složení Vojtěch Šanda, Martin Sedlák, Filip Neuhort, Vít Baldinus, Filip Snášel, Jiří Oppitz, Matouš Dočekal, Ruslan Vikol s kormidelníkem Pavlem Šalamunem.  Do nedělních semifinále nastoupily tři české lodě. Vybojovat si účast v boji o medaile se podařilo pouze párové čtyřce juniorů, která svoji jízdu vyhrála a doplnila tak další dvě posádky, které měly jisté finále A již od včera. Bonusem jim byl nejrychlejší čas ze všech účastníků semifinále. Oba naše dvojskify bohužel dojely za postupovými pozicemi. Martin Vakoč s Jakubem Jechem na čtvrtém místě. Tereza Vlčková s Lenkou Studenou, která narychlo nahradila nemocnou Emu Starostovou, projely cílem jako páté.  Obě posádky tak v krátkém sledu čekalo finále B. V tom se o trochu více dařilo klukům, kteří si díky třetí pozici zajistili celkově deváté místo v evropské konkurenci. Terka s Lenkou dojely čtvrté, díky čemuž se v konečném pořadí protlačily do první desítky. 10. místo patří také čtyřce bez kormidelníka juniorů ve složení Tomáš Drobil, Tomáš Frýda, Martin Bártek a Jan Moláček.