Domů

 

Informace k testovacímu víkendu adeptů SCM a VSCM, 23. - 24. 11. 201923. - 24. 11. 2019 proběhne v Praze testování adeptů SCM a VSCM. V sobotu 23. 11. proběhne test na veslařském trenažéru v ZŠ Jitřní. V neděli pak adepti SCM a VSCM absolvují distanční test na vodě. Více informací naleznete v přiložených dokumentech.V sobotu 23. 11. od 17:30 proběhne informativní schůzka k projektu Talent ID. Schůzka se uskuteční v klubovně ČVK Praha a hlavní metodik ČVS Přemysl Panuška společně s ústředním trenérem ČVS Jakubem Makovičkou na tuto schůzku zvou všechny trenéry kategorií dorostu a juniorů.
14. listopad 2019
Celý článek
Během Veslaře roku byla udělena i důležitá vyznamenání Českého veslařského svazu
Během Veslaře roku byla udělena i důležitá vyznamenání Českého veslařského svazuNejen nejúspěšnější veslařky a veslaři uplynulé sezóny byli oceněni během slavnostního galavečera Vyhlášení nejlepší veslařské posádky roku 2019. Vedení Českého veslařského svazu nezapomnělo ani na bývalé veslaře, trenéry a funkcionáře našeho sportu. Nejvyšší vyznamenání, Titul Čestný člen ČVS, letos převzalo pět oceněných. Jako první in memoriam Libuše Loukotová. Ocenění za bývalou reprezentantku Československa převzal její manžel Milan. Paní Loukotová po skončení závodní kariéry působila jako činovnice, rozhodčí a úspěšná trenérka. Její svěřenci získali na mistrovství světa juniorů šest medailí. Dalším oceněným se stal Zdeněk Mejstřík. Československý reprezentant kormidloval dvojku s kormidelníkem na Olympijských hrách 1964 v Tokiu, se kterou obsadil pěkné 5. místo. Později byl dlouholetým ústředním trenérem mládeže. Třetí vyznamenaný, Richard Šach, je generálním sekretářem TJ Bohemians Praha, členem výkonného výboru ČUS a bývalým aktivním veslařem. Pro tituly Čestných členů ČVS si na pódium v Kongresovém sále Hotelu Pyramida společně přišli také legendy československého veslování, bratři Svojanovští. Oldřich a Pavel třikrát startovali na olympijských hrách. V roce 1972 v Mnichově vybojovali stříbrnou medaili na dvojce s kormidelníkem, o čtyři roky později v Montrealu pak bronz. V letech 1969 - 1974 získali na mistrovství Evropy kompletní sbírku medailí.  Čestné uznání předsedy ČVS za zásluhy o veslařský sport obdrželi dva členové Klubu veslařů mělnických 1881. Jaroslav Polák je dlouholetý člen a bývalý předseda KVM 1881. Zdeněk Krejza stále aktivně působí jako trenér v klubu u soutoku Labe a Vltavy. Zároveň jej známe jako dlouholetého moderátora veslařských regat z Račic. Čestnou plaketu ČVS převzali Zdeněk Pecka, Zdeněk Janků a Karel Bašus. Zdeněk Pecka během své kariéry získal dvě olympijské medaile a několik dalších z MS. Dlouhé roky byl předsedou VK Slavoj Litoměřice a úspěšným trenérem Václava Chalupy. Zdeněk Janků z VK Lysá nad Labem byl mezinárodním rozhodčím FISA. Také Karel Bašus je dlouholetým členem VK Lysá nad Labem a rozhodčím ČVS. Oba v letošním roce oslavili 70. narozeniny.
14. listopad 2019
Celý článek
Jan Cincibuch porazil v Itálii několik mistrů světa
Jan Cincibuch porazil v Itálii několik mistrů světaSkvělá zpráva dorazila v neděli z italského Turína, kde se o víkendu konal XXVIII. ročník slavného SILVERSKIFFU.  Jan Cincibuch pokračoval ve skvělých výkonech, které předváděl během letošního roku. „Po pauze po sezóně jsme jako skupina začali pohromadě trénovat začátkem října. Z počátku to bylo docela krušné, ale tělo má dobrou paměť, takže asi zhruba po týdnu utrpení se to pomalu začalo vracet do normálu,“ pochvaloval si veslař pražské Dukly, že se rychle po tréninkové pauze dostal zase do formy.Na 11 km dlouhé trati si český veslař dojel ve velké konkurenci pro parádní šesté místo. Především však byl nejrychlejší mezi mladými veslaři do 23 let. Honza tak k druhým a třetím místům, které sbíral v mládežnických kategoriích, přidal svůj první triumf. „S výsledkem v U23 kategorii jsem pochopitelně spokojený! Je to poprvé, co se mi tu v nějaké kategorii podařilo zvítězit,“ neskrýval radost veslař pražské Dukly, který tak navázal na Michala Plocka, jenž této věkové skupině vládl v letech 2014 – 2016.
11. listopad 2019
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

 

Kontakty

  • +420 233 313 352