Domů

České osmy v Basileji opět mezi nejlepšími!
České osmy v Basileji opět mezi nejlepšími!Stejně jako v předchozích letech se našim posádkám dařilo v distančním závodě BaselHead skvěle. Jubilejního 10. ročníku se zúčastnilo celkem 11 českých osmiveslic. Hned šest z nich si dojelo pro medailová umístění, i když v letošním roce pořadatelé cenné kovy bohužel nerozdávaly. Finanční prémie však úspěšné závodníky neminuly. Z českého pohledu byla nejvydařenější kategorie juniorek, ve které naše veslařky obsadily stejně jako v loňském roce hned první dvě místa. A to zcela suverénně! Nejrychleji zvládla náročnou 6,4km dlouhou trať s otočkou loď složená ze závodnic Blesku a Hamru, která tak navázala na vítězství v pražském závodě HEAD of PRAGUE. Eliška Podrazilová, Sarah Pechová, Nikola Kropáčková, Anička Šantrůčková, Simona Pašková, Veronika Skružná, Karolína Hartmanová, Barbora Podrazilová s kormidelnicí Vandou Nejedlovou si hned od první pětistovky začaly budovat náskok před svými soupeřkami, který se s přibývajícími metry neustále navyšoval. V cíli si posádka se třemi juniorskými mistryněmi světa na palubě vypracovala náskok 30,04s a s přehledem vybojovala zasloužené vítězství. Také druhá posádka poskládaná z veslařek několika českých klubů a kormidlovaná Lucií Novákovou deklasovala zbytek startovního pole. Osmiveslice ve složení Veronika Činková, Karolína Hnízdilová, Zuzana Štěpánková, Emma Benýšková, Alžběta Zavadilová, Magdalena Novotná, Marie Štefková a Nella Martincová měla v cíli k dobru téměř minutu a půl před domácí posádkou, která dojela na třetím místě. Pátého nejrychlejšího času dosáhla loď Slavie, ve které veslovaly převážně dorostenky.
18. listopad 2019
Celý článek
Informace k testovacímu víkendu adeptů SCM a VSCM, 23. - 24. 11. 2019
Informace k testovacímu víkendu adeptů SCM a VSCM, 23. - 24. 11. 201923. - 24. 11. 2019 proběhne v Praze testování adeptů SCM a VSCM. V sobotu 23. 11. proběhne test na veslařském trenažéru v ZŠ Jitřní. V neděli pak adepti SCM a VSCM absolvují distanční test na vodě. Více informací naleznete v přiložených dokumentech.V sobotu 23. 11. od 17:30 proběhne informativní schůzka k projektu Talent ID. Schůzka se uskuteční v klubovně ČVK Praha a hlavní metodik ČVS Přemysl Panuška společně s ústředním trenérem ČVS Jakubem Makovičkou na tuto schůzku zvou všechny trenéry kategorií dorostu a juniorů.
14. listopad 2019
Celý článek
Během Veslaře roku byla udělena i důležitá vyznamenání Českého veslařského svazu
Během Veslaře roku byla udělena i důležitá vyznamenání Českého veslařského svazuNejen nejúspěšnější veslařky a veslaři uplynulé sezóny byli oceněni během slavnostního galavečera Vyhlášení nejlepší veslařské posádky roku 2019. Vedení Českého veslařského svazu nezapomnělo ani na bývalé veslaře, trenéry a funkcionáře našeho sportu. Nejvyšší vyznamenání, Titul Čestný člen ČVS, letos převzalo pět oceněných. Jako první in memoriam Libuše Loukotová. Ocenění za bývalou reprezentantku Československa převzal její manžel Milan. Paní Loukotová po skončení závodní kariéry působila jako činovnice, rozhodčí a úspěšná trenérka. Její svěřenci získali na mistrovství světa juniorů šest medailí. Dalším oceněným se stal Zdeněk Mejstřík. Československý reprezentant kormidloval dvojku s kormidelníkem na Olympijských hrách 1964 v Tokiu, se kterou obsadil pěkné 5. místo. Později byl dlouholetým ústředním trenérem mládeže. Třetí vyznamenaný, Richard Šach, je generálním sekretářem TJ Bohemians Praha, členem výkonného výboru ČUS a bývalým aktivním veslařem. Pro tituly Čestných členů ČVS si na pódium v Kongresovém sále Hotelu Pyramida společně přišli také legendy československého veslování, bratři Svojanovští. Oldřich a Pavel třikrát startovali na olympijských hrách. V roce 1972 v Mnichově vybojovali stříbrnou medaili na dvojce s kormidelníkem, o čtyři roky později v Montrealu pak bronz. V letech 1969 - 1974 získali na mistrovství Evropy kompletní sbírku medailí.  Čestné uznání předsedy ČVS za zásluhy o veslařský sport obdrželi dva členové Klubu veslařů mělnických 1881. Jaroslav Polák je dlouholetý člen a bývalý předseda KVM 1881. Zdeněk Krejza stále aktivně působí jako trenér v klubu u soutoku Labe a Vltavy. Zároveň jej známe jako dlouholetého moderátora veslařských regat z Račic. Čestnou plaketu ČVS převzali Zdeněk Pecka, Zdeněk Janků a Karel Bašus. Zdeněk Pecka během své kariéry získal dvě olympijské medaile a několik dalších z MS. Dlouhé roky byl předsedou VK Slavoj Litoměřice a úspěšným trenérem Václava Chalupy. Zdeněk Janků z VK Lysá nad Labem byl mezinárodním rozhodčím FISA. Také Karel Bašus je dlouholetým členem VK Lysá nad Labem a rozhodčím ČVS. Oba v letošním roce oslavili 70. narozeniny.