Domů

Jan Cincibuch porazil v Itálii několik mistrů světaSkvělá zpráva dorazila v neděli z italského Turína, kde se o víkendu konal XXVIII. ročník slavného SILVERSKIFFU.  Jan Cincibuch pokračoval ve skvělých výkonech, které předváděl během letošního roku. „Po pauze po sezóně jsme jako skupina začali pohromadě trénovat začátkem října. Z počátku to bylo docela krušné, ale tělo má dobrou paměť, takže asi zhruba po týdnu utrpení se to pomalu začalo vracet do normálu,“ pochvaloval si veslař pražské Dukly, že se rychle po tréninkové pauze dostal zase do formy.Na 11 km dlouhé trati si český veslař dojel ve velké konkurenci pro parádní šesté místo. Především však byl nejrychlejší mezi mladými veslaři do 23 let. Honza tak k druhým a třetím místům, které sbíral v mládežnických kategoriích, přidal svůj první triumf. „S výsledkem v U23 kategorii jsem pochopitelně spokojený! Je to poprvé, co se mi tu v nějaké kategorii podařilo zvítězit,“ neskrýval radost veslař pražské Dukly, který tak navázal na Michala Plocka, jenž této věkové skupině vládl v letech 2014 – 2016.
11. listopad 2019
Celý článek
Ondřej Synek podesáté vyhrál anketu Veslař roku a opět se přiblížil Václavu Chalupovi
Ondřej Synek podesáté vyhrál anketu Veslař roku a opět se přiblížil Václavu ChalupoviOndřej Synek získal podle očekávání  posedmé v řadě ocenění Nejlepší veslařská posádka roku 2019. Z rukou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala přebral pětinásobný mistr světa jubilejní 10. trofej za vítězství v této anketě a již jen jeden triumf jej dělí od rekordmana této ankety Václava Chalupy. Veslař Dukly Praha dojel na letošním MS v Ottensheimu na šestém místě a natáhl tak svoji velkolepou šnůru finálových účastí na vrcholných světových soutěžích, která trvá nepřetržitě od roku 2002. Postupem do finále si zároveň zajistil účast na svých pátých olympijských hrách v kariéře. „Sezona byla dobrá. Splnil jsem hlavní cíl, kvalifikoval jsem se na olympiádu do Tokia. Samozřejmě na mistrovství světa jsem chtěl lepší výsledek, ale aktuální forma na víc nestačila,“ je s uplynulou sezónou spokojený sedmatřicetiletý odchovanec Kondrou Brandýs nad Labem. Trenérem roku byl zvolen Milan Doleček st., který stojí za všemi úspěchy Ondřeje Synka.  Druhé místo v anketě zaslouženě získala další posádka, které se v letošním roce podařilo vybojovat místo na olympiádě v Tokiu 2020. Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová perfektně zvládl nesmírně vyrovnané finále B na světovém šampionátu v Rakousku a díky 8. místo si děvčata zajistila svůj druhý společný start pod olympijskými kruhy. Do Kongresového sálu v hotelu Pyramida jim ocenění přišla předat ředitelka Vysokoškolského sportovního centra při MŠMT, Lenka Kovářová. V současné době se veslařky Slavie Praha již připravují na nadcházející olympijskou sezónu a v druhé polovině listopadu odjedou na inspekční cestu do Japonska, aby si prohlédly závodiště, na kterém budou příští rok bojovat o olympijské medaile. „Na olympiádu pojedeme s nejvyššími ambicemi,“ odpověděla Kristýna Fleissnerová na otázku moderátora slavnostního galavečera Pavla Čapka, s jakými ambicemi pojedou svěřenkyně Josefa Lukše na Olympijské hry v Tokiu.