Domů

 

Čtyři české posádky budou dnes bojovat na dráze v Ottensheimu o postupBěhem pondělního programu Mistrovství světa 2019 v Linci se na startu objeví čtyři lodě s českými vlaječkami na veslech. Dvě z nich teprve čeká premiéra na tomto šampionátu, další dvě musí absolvovat opravné jízdy po včerejším nezdaru v rozjížďkách.Poprvé na dráze v Ottensheimu odstartuje dvojskif žen a dvojka bez kormidelníka mužů lehkých vah. Obě posádky přijely do Rakouska povzbuzeny úspěchem v posledním kole světového poháru v Rotterdamu. Jiří Kopáč s Janem Hájkem III. kolo SP dokonce vyhráli, Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou dojely čtvrté, což bylo výrazné zlepšení oproti předchozímu závodu v Poznani. V Rakousku však ani jednu z těchto posádek nečeká v úvodních jízdách nic snadného. Obě lodě dnes potřebují k přímému postupu do dalších bojů vyhrát, jelikož jen vítěz se vyhne opravné jízdě. Pro Lenku s Kristýnou by případný úspěch znamenal jisté místo v semifinále, lehkáči by vzhledem k menšímu počtu startujících lodí postoupili přímo do finále.   
26. srpen 2019
Celý článek
Mistrovství světa 2019 v rakouském Linci zahájeno, čtyři české posádky postoupily z nedělních rozjížděk přímo do dalších bojů
Mistrovství světa 2019 v rakouském Linci zahájeno, čtyři české posádky postoupily z nedělních rozjížděk přímo do dalších bojůÚvodní den Mistrovství světa 2019 v rakouském Ottensheimu přinesl české výpravě tři vítězství v rozjížďkách. Suverénně si podle očekávání počínali Mirka Topinková a Ondřej Synek. Největší hvězdy českého týmu s přehledem kontrolovali první příčku a oba postoupili přímo do středečních čtvrtfinále. Mirka Topinková, která se k závodění na skifu vrátila po třech letech, se zpočátku nikam nehnala a první kilometr odveslovala na druhém místě za Annekatrin Thiele. Ve třetí pětistovce ale ukázala svoji sílu a lehce se prohnala kolem německé soupeřky. Olympijská vítězka z Londýna 2012 v poslední čtvrtině trati svůj náskok ještě navýšila a v poklidném tempu si dojela pro vítězství v rozjížďce a přímý postup do středečního čtvrtfinále. Přesto Mirka nebyla úplně spokojená: „Nějaké síly jsem určitě ušetřila, ale nejelo se mi úplně dobře! Možná je to tím, že jsem dlouho nezávodila.“   Také postup Ondřeje Synka vypadal poměrně snadně. Nejlepší český veslař se brzy usadil na čele závodu a mířil bezpečně za svým cílem. K tomu by mu stačilo i 2. místo. Pětinásobný mistr světa i Evropy si však udržoval dostatečný náskok před druhým Egypťanem, kterého v druhé polovině rozjížďky vystřídal na postupové pozici zkušený Litevec Mindaugas Griskonis. Ondřej Synek si pro vítězný vstup do šampionátu dojel s náskokem 2,03s, když posledních pár metrů už vypustil.
25. srpen 2019
Celý článek
V rakouském Ottensheimu začíná Mistrovství světa 2019, které je zároveň olympijskou kvalifikací
V rakouském Ottensheimu začíná Mistrovství světa 2019, které je zároveň olympijskou kvalifikacíKonec čekání! Mistrovství světa ve veslování 2019 v rakouském Linci, které je zároveň kvalifikací na Olympijské hry 2020 v Tokiu, je tady! Do dnešních úvodních rozjížděk nastoupí sedm českých posádek. Další dvě se představí zítra. Šampionát na dráze v Ottensheimu, vybudované na slepém rameni Dunaje, vyvrcholí finálovými boji v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září.Ústřední trenér Českého veslařského svazu Simon Cox nominoval na tento šampionát celkem devět posádek, sedm v olympijských disciplínách a dvě v neolympijských. Největšími českými nadějemi budou oba skifaři. Mirka Topinková i Ondřej Synek si přijeli na sever Rakouska vybojovat účast na páté olympiádě v řadě. Oba se pod pěti olympijskými kruhy prvně představili shodně v roce 2004 v Aténách. Olympijská vítězka z Londýna 2012 se k závodění na skifu vrátila po mateřské pauze teprve letos a dařilo se jí výborně. Ani v jednom závodě nechyběla ve finále. V I. kole světového poháru v Plovdivu a na Mistrovství Evropy v Lucernu vybojovala bronzové medaile. Mirka by v Linci ráda navázala na svoji poslední skifařkou účast na MS v roce 2015, kdy si na jezeře Aiguebelette dojela pro druhé místo.
25. srpen 2019
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

 

Kontakty

  • +420 233 313 352