Akademické MČR 2020 na trenažéru i s úřadující mistryní Evropy

28.2.2020

Marie Natalie Jurková/📸 Ondřej KroutilMarie Natalie Jurková/📸 Ondřej Kroutil
Marie Natalie Jurková/📸 Ondřej Kroutil

Poslední mistrovství ČR právě končící halové sezóny, které je zároveň III. kolem Poháru univerzit 2019/20, bude zítra hostit Sportovní hala TJ Bohemians. O akademické tituly mistrů ČR budou v Praze bojovat studenti-veslaři na 2km trati. Na programu jsou také tři kategorie atraktivních závodů čtyřek na kolejnicích.

Především v ženských kategoriích se diváci mohou těšit na skvělé souboje. V rámci Akademického mistrovství ČR bude o další zlatou medaili bojovat úřadující mistryně Evropy a ČR Marie Natalie Jurková. Největšími soupeřkami české rekordmanky v jízdě na veslařském trenažéru jsou sestry Žabovy. Všechny tři umí zajet 2km dlouhou trať pod 7 minut. Další skvělé veslařky pojedou vložený závod pro závodnice bez akademického statusu. Mezi nimi vyčnívají především Lenka AntošováKristýnou Fleissnerovou, které se připravují na svoji druhou společnou účast pod olympijskými kruhy.

Také v závodě žen lehkých vah můžeme čekat velký boj o vítězství mezi dvěma finalistkami loňského mistrovství Evropy do 23 let. Vítězku celkového hodnocení Českého poháru 2019/20 Nikolu Vičíkovou vyzve Zuzana Valsová. Účastníků loňských světových a evropských šampionátů U23 najdeme ve startovní listině více. Hlavním adeptem na vítězství mezi muži lehkých vah je Luboš Zapletal. Dvojnásobný medailista z ME U23 minulý rok skončil druhý a letos bude chtít vystoupat na nejvyšší stupeň. Medailové ambice v kategorii mužů má také Filip Zima, jenž byl v loňském roce strokem reprezentační párové čtyřky. Závodníkem s nejlepším osobním i letošním výkonem je však Jiří Čáp, jenž obhajuje triumf z roku 2019.

Jak se všem účastníkům AMČR 2020 bude v sobotu dařit, můžete sledovat přímo v hale Hagibor (Izraelská 6/3160, 100 00, Praha 10) nebo pomocí Live Race Trackingu.

Kompletní startovní listina.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Akademické MČR 2020 na trenažéru i s úřadující mistryní Evropy

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352