All-star tým zítra vstoupí do MS v příbřežním veslování

30.9.2021

📷 Zdeněk Šišma📷 Zdeněk Šišma
📷 Zdeněk Šišma
Soubor:
startovnilistinyrozjizdek.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
137kB
Soubor:
startovnilistiny.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
162kB
Soubor:
postupoveklice.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
183kB

Po MS v plážových sprintech, ve kterých se představili dva čeští skifaři, dnes v portugalském Oeiras odstartoval druhý šampionát v příbřežním veslování. 2021 World Rowing Coastal Championships se zúčastní také česká párová čtyřka. Do lodě, kterou bude ve vlnách Atlantského oceánu kormidlovat Monika Perglerová, usedne trojice účastníků olympijských her v Tokiu a jeden náhradník. Čtveřici Jan Fleissner, Jan Potůček, Jakub Podrazil a Jan Cincibuch nazval web World Rowing na svých stránkách all-star týmem složeným z TOP veslařů na klidné vodě. Úvodní rozjížďka, která měří 4 km, čeká naše závodníky v pátek v 15:30 SEČ. Přímý přenos můžete sledovat v přiloženém videu. Z dvaceti posádek do sobotního finále A postoupí 10 lodí, ostatní čeká finále B. Finálový boj o medaile se jede na 6 km, finále B na čtyři stejně jako rozjížďka.

Právě na párovce získalo Česko dosud jedinou světovou medaili v příbřežním veslování. V roce 2016 se v Monaku z triumfu mohla radovat sestava Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Michal Plocek, Matyáš Klang a Radek Šuma na kormidle.  

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Příbřežní veslování > All-star tým zítra vstoupí do MS v příbřežním veslování

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352