Akademičtí veslaři získali na AMS v Rotterdamu čtyři cenné kovy

7.7.2024

V červnu proběhlo testování posádek a výběr účastníků pro reprezentaci na Akademickém mistrovství světa v Rotterdamu. V loňském roce se účastnilo několik posádek Světových her v čínském Chengdu, odkud dovezla skifařka Anna Šantrůčková zlato. AMS v Rotterdamu se účastnila početnější výprava a podařilo se jí získat dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Navíc do finále A se probojovalo všech 10 startujících posádek. 

Papírově se očekávala medaile od dvojky bez kormidelníka Dalibor Neděla, Tomáš Šišma, která si nedávno odvezla čtvrté místo z dokvalifikační regaty v Luzernu. Ta samá očekávání se vkládala i do skifařky Alice Prokešové, které se podařilo na Mistrovství Evropy získat bronz.

Na loňských Světových hrách se českým závodníkům rozdávaly brambory. Bohužel, výkony byly i na tamních závodech limitovány zapůjčenými loděmi. V Rotterdamu výprava startovala na vlastních lodích a jediné, co zasáhlo do výkonu, bylo nepříznivé počasí. Organizátoři byli nuceni přesouvat závody. Největším soupeřem se stal vítr.

I přes tyto nepříznivé podmínky získala posádka dvojky mužů a skifařka zlatou medaili. Loňský závod se smolnou bramborou otočil i dvojskif žen. Valentýně Solařové a Barboře Podrazilové se podařilo vybojovat stříbro. Mužský dvojskif Marek Diblík a Daniel Nosek získali bronz. 

Velmi vyrovnaný závod proběhnul na noncoxu mužů. Česká posádka se velmi dlouho držela na třetím místě. Bojovalo se v celém startovním poli a bohužel Češi svůj boj o medailovou pozici prohráli v závěrečných metrech (Jan Chlebovský, Tomáš Zobal, Adam Kulhánek, Filip Zima). 

Čtvrté místo obsadila i skifařka Anna Drnková. Na pátém místě dojel noncox žen ve složení Eliška Podrazilová, Simona Pašková, Eliška Švejdová a Marie Doležalová.

Šestá místa patřila skifaři Janu Chládkovi, lehkovážnému skifaři Radimovi Pazderovi a lehkovážnému dvojskifu Maxi Ramdanovi a Vojtěchu Šandovi. 

Samozřejmě je nutné poděkovat doprovodu celé akce, a to jmenovitě Monice Perglerové, Janu Navrátilovi a Vilému Pachmanovi. 

Závody komentuje trenér Jan Navrátil: „Všichni naši sportovci si zaslouží velké uznání za to, jak srdnatě bojovali s těžkými podmínkami, které doprovázely celý šampionát. Chlad, velmi silný vítr, tedy velké vlny a do toho místy ještě studený déšť, to vše dělalo ze závodů skutečně přísnou prověrku všech vlastností a dovedností sportovců. 

Obstáli jsme! 

Všechny lodě ve finále a 4 medaile jsou toho důkazem. Dobře vše zvládli i pořadatelé, kteří k tomu všemu měli ještě i domácí regatu. Jedinou lehce zápornou věcí tak zůstane jen cit kuchaře co do pikantnosti jídel na závodišti, kdy každým dnem, zřejmě, zkoušel, co všechno vydržíme. Konzistenci a servírování studentské stravy trefil přesně, jak je většina akademiků zvyklá.“

Pokud se chcete podívat na jednotlivé jízdy, záznam naleznete ZDE.

Výsledky ZDE.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Akademičtí veslaři získali na AMS v Rotterdamu čtyři cenné kovy

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352