Bronzová medaile párové čtyřky VŠB-TUO ve Francii

13.5.2012

Vynikajícího úspěchu dosáhla na mezinárodní univerzitní regatě „Savoie U Rowing“ na jezeře Lac d´Aigubelette ve Francii párová čtyřka VŠB-TU Ostrava. Studentská posádka jela ve složení Vítězslav Huja, Martin Oulehla (oba EKF), Daniel Vašťák (FS) a Radim Endel (FAST).

Na trati 1 000 m v konkurenci dalších 13 lodí z Itálie, Německa a francouzských univerzit si postup do finále A zajistila druhým místem v rozjížďce za posádkou CUS Miláno. Na jezeře, které bude v r.2015 hostit MS ve veslování, se ve finálové jízdě podařilo vybojovat 3.místo a získat bronzovou medaili.

„Konkurence byla skvělá, naši jeli na vypůjčené lodi a dosažený výsledek hodnotím jako velice dobrý! Škoda, že jsme v žádné ostravské autopůjčovně nesehnali osobní auto s tažným zařízením, pak bychom na vlastní lodi mohli bojovat o vítězství!“ zhodnotil průběh regaty kouč ostravských akademiků Mgr. Jiří Žídek. „Organizace regaty byla čistě studentská, místy to drhlo a byl stress - hlavně kolem zapůjčené lodě, která byla v hrozném stavu. Vše vyvážilo nádherné okolí, veslovat v deseti drahách se v ČR nikomu také nepodaří!“

Výsledky:

Finále A:

1.CUS Milano (Itálie)         3:06,4 min.

2. Uni Le Cressot (Fr.)        3:10,3

3. VŠB-TU Ostrava (ČR) 3:15,4

4. Uni Hannover (Něm.)     3:18,2

5. Uni Savoie (Fr.)              3:24,6

6. Uni Angers A (Fr.)          3:35,7

7. Uni Angers B (Fr.)          3:37,9

Celkem startovalo 14 univerzitních párových čtyřek mužů.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Bronzová medaile párové čtyřky VŠB-TUO ve Francii

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352