Česká juniorská párovka vybojovala evropské zlato!

10.7.2016

Nejlepší evropské párové čtyřky (Foto Radek Zavadil)Nejlepší evropské párové čtyřky (Foto Radek Zavadil)
Nejlepší evropské párové čtyřky (Foto Radek Zavadil)
Facebookové selfíčko pyšného trenéra Jana NavrátilaFacebookové selfíčko pyšného trenéra Jana Navrátila
Facebookové selfíčko pyšného trenéra Jana Navrátila

Jedinou českou medaili, zato zlatou, vybojovala na Mistrovství Evropy juniorů ve veslování 2016 v litevském městečku Trakai párová čtyřka ve složení Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk, Jan Zavadil. Evropský titul je dalším úspěchem našeho veslování.

Posádka párové čtyřky musela v závěru finále odrazit nápor dotírající německé posádky, kterou nakonec porazila o 0,29 sekundy. Jak vysoko si tento úspěch cení reprezentační trenér Jan Navrátil? Úspěchy na evropském šampionátu juniorů jsem sice již nějaké zažil, ale zlaté nebyly, takže takovýto výsledek, u kterého jsem se mohl angažovat, řadím vysoko. Pyšní by však měli být především dodavatelé jednotlivých součástek této lokomotivy, za které jim velmi děkuji, a děkuji i za důvěru do mne vloženou.“

Ve vydařený výsledek na mistrovství Evropy juniorů věřil už od jara. „Nejen, že si kluci sedli pojetím tempa a technikou, ale především je zdobí vynikající tréninková a závodní morálka, což to je důležité. Že by medaile mohla být zlatá, mi hlavou poprvé prolétlo po vydařeném, ještě stále zadrženém, semifinále. Těšit na zlato jsem se začal až od zveřejnění finálového výsledku z mety jednoho kilometru. A pak jsem se tolik strachoval celých 700 metrů do cíle, kdy naší pozici chtěli Němci. Klukům jsem ale do finiše věřil, trénovali jsme velmi vysoké otáčky a „třešničky" poměrně poctivě a hlavně nám to v nich šlo. Snadno se pak na závěr trati může pyšnit tato posádka příliš nezkrácenou frekvencí 47,“ říká populární „Navy“.

Finálová účast tří dalších našich posádek už bohužel lesk medailí nepřinesla. Párová čtyřka Veronika Uhlová, Anna Šantrůčková, Pavlína Flamíková, Magdalena Juziková skončila čtvrtá, stejně jako osma Tereza Sloupová, Adéla Truhlářová, Josefína Lázničková, Michaela Kidová, Zuzana Metlická, Anna Marie Macková, Valentýna Solařová, Tereza Businská s kormidelnicí Evou Klímovou. Čtyřka s kormidelníkem ve složení Jakub Nedvěd, Matouš Kupka, Štěpán Keller, Vojtěch Kára, kormidelník Dominik Klubal skončila na šestém místě.

Druhé místo ve finále B (celkově osmou pozici) obsadil dvojskif Jan Šmolík, Martin Musil, o místo dál skončila dvojka bez kormidelníka Michal Hančl, Tomáš Halama. Jako desátá se umístila dvojka bez kormidelnice Zuzana Příhodová, Veronika Kiacová. Pátý ve finále C skončil skifař Matěj Linhart.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Česká juniorská párovka vybojovala evropské zlato!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352