Česká osma na jezeře Orta převálcovala všechny italské soupeře

9.10.2019

Soubor:
olc19-classifica-8-.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
190kB
Soubor:
olc19-reg3-finali-1.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
45kB
Soubor:
olc19-results-1x-ass-1.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
223kB

Přesun závodu ORTA LAKE CHALLENGE z jarního termínu na podzimní umožnil veslařům Dukly a ČVK Praha vyrazit do severní Itálie a poměřit své síly s místními reprezentanty v závodě osmiveslic na malebném jezeře Orta. „S Jirkou Kopáčem jsme závod využili k návštěvě našeho kamaráda Jirky Vlčka, jehož domovská loděnice závod pořádá,“ objasnil důvod cesty do Itálie spoluorganizátor české výpravy Michael Humpolec. Bývalý italský reprezentant poskytl českým veslařům veškerý potřebný servis. „Za ten mu moc děkujeme!“ nezapomněl Michael Humpolec připomenout pomoc Jiřího Vlčka.  

Závody byly rozděleny do tří dnů. Na pátek připravili organizátoři štafety šestičlenných týmů na veslařském trenažéru po 250 metrech s žáky místních základních a zvláštních škol. Z českých závodníků si v této soutěži nejlépe vedl Jan Fleissner, který se svým týmem obsadil ve finálovém boji druhou příčku!

Hlavní závod čekal naše veslaře v sobotu. Přibližně 6,5 km dlouhá trať na jezeře Orta je specifická čtyřmi ostrými zatáčkami včetně otočky kolem ostrova. Česká posádka zajela skvělý závod. „Díky chuti a skvělé práci kormidelníka, který trať zvládl na výbornou, jsme vyhráli téměř o půl minuty nad kvalitními italskými veslaři a olympioniky,“ ocenil parádní výkon svého týmu „Dukla Humpolec“ ve složení Jiří Kopáč, Jan Hájek, Jan Fleissner, Michal Nový, Matěj Mach, Matěj Tikal, Michael Humpolec, Lukáš Helešic a kormidelník Jan Jochman bývalý mistr světa do 23 let. Jednou z odměn za vítězství byla českým veslařům účast na „Winners Dinner“, kde povečeřeli s ostatními vítěznými osmami a také s pořadateli tohoto závodu.

V neděli se dva odvážní, Honza Hájek a Jirka Kopáč, zúčastnili také závodu na stejné trati na skifu. Rozdíl oproti osmě byl hlavně ten, že osmy startují intervalově a skify hromadně ve třech vlnách za sebou. Kluci dojeli na 7. a 8. místě kousek za úřadujícím mistrem světa na skifu lehkých vah Martinem Goretti, stříbrným medailistou z posledních třech světových šampionátů Stefanem Oppo nebo Nizozemcem Van Sprangem. „Akci celkově hodnotíme jako perfektně zorganizovanou, přátelskou a výbornou po všech stránkách. Určitě doporučujeme a rádi se zúčastníme zas,“ neskrýval Michael Humpolec spokojenost s účastí na závodech Orta Lake Challenge.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Česká osma na jezeře Orta převálcovala všechny italské soupeře

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352