Česká výprava čtvrtou nejpočetnější na Mistrovství Evropy juniorů 2021 v Mnichově

124kB

Na olympijské dráze v Mnichově, kde čeští veslaři v roce 1972 pod pěti kruhy vybojovali stříbro a bronz, proběhne o víkendu Mistrovství Evropy juniorů 2021. Česká reprezentace je s 11 nominovanými loděmi čtvrtou nejpočetnější výpravou za veslařskými velmocemi, jako jsou domácí Německo, Itálie a Bělorusko.

Z loňského MEJ obhajuje český tým dvě medaile, v Bělehradě dojela osmiveslice na 2. místě a párová čtyřka získala bronz. Také letos bude párovka patřit k velkým adeptům na zisk jedné z medailí. Čtveřice Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr si v srpnu dojela pro třetí místo na světovém šampionátu juniorů a nyní touží po metě nejvyšší. První a posledně jmenovaný byli členy úspěšné juniorské párovky i loni. Také v osmiveslici sedí několik loňských medailistů. Stříbro z Bělehradu mají doma Filip Snášel, Martin Sedlák a Jiří Oppitz. Letos je v lodi doplní Martin Vakoč, Jan Tichý, Hugo Růžička, Tomáš Gajdušek, Tomáš Panchártek a kormidelnice Barbora Zelenková. Další posádky, které startovaly na letošním mistrovství světa juniorů a umístily se v popředí finále B, zůstávají beze změn. Oba dvojskify a párová čtyřka děvčat tak budou mít další šanci zaútočit na finále A.

Dobrými výkony na Coupe de la Jeunesse si nominaci na evropský šampionát vysloužily další posádky. Skifařka Tereza Vlčková vybojovala v Linci dva cenné kovy. Stejně tak čtyřka s kormidelníkem juniorů, jež bude v Mnichově startovat ve stejném sestavě jako v Rakousku. Do osmiveslice juniorek se propracovala Ester Hajnovičová, která letos strokovala vítěznou osmu Hamru na Primátorkách. Dvojice Matyáš Súkup, Jan Řezáč přesedla z dvojskifu na dvojku bez kormidelníka. Do čtyřky bez kormidelníka se přesunul další medailista z loňského MEJ, Michal Zindulka. Minulý rok však uspěl na párové čtyřce. Letos jej v posádce doplní Samuel Ložek, Richard Krejčí a Martin Bártek. Na skifu juniorů se představí Martin Ježek z Břeclavi, pro kterého to bude reprezentační premiéra na velkém juniorském šampionátu.

Mistrovství Evropy juniorů odstartují zítra dopoledne úvodní rozjížďky, následovat je budou opravné jízdy. V neděli jsou na programu semifinálové a finálové závody. Jako první se v 9:30 na startu obejví Tereza Vlčková na skifu juniorek. Startovní listiny rozjížděk najdete zde

všechny závody je možné sledovat v živém přenosu World Rowing

Nominace českého týmu.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2021 > MEJ 2021 - Mnichov > Novinky > Česká výprava čtvrtou nejpočetnější na Mistrovství Evropy juniorů 2021 v Mnichově