České posádky patřily na letošním Coupe de la Jeunesse mezi nejlepší ve svých disciplínách

9.8.2022

V průběhu posledního víkendu (6. -7. srpna) jsme informovali o regatě ve španělském Castrelo de Mino. Tohoto závodu se zúčastnily 4 české posádky – skifařka Verča Burešová, která byla zároveň celou přípravu juniorské osmy jako náhradnice a po MSJ cestovala závodit na Coupe. Skifař Honza Koška, kterého trápily v počátku sezóny zdravotní problémy a postupný návrat do plného tréninku a závodění odstartoval právě na této regatě.

Své kvality potvrdily dvě mužské juniorské lodě párové a nepárové čtyřky.

 

Skvělá zpráva přišla ještě před prvním startem regaty. Před zahájením bylo rozhodnuto komisí o pořadatelské zemi pro rok 2024, kterou se stala Česká republika s pořádajícím místem Račice. 

 

Ústřední trenér mládeže, Vítek Kučera, komentuje výkony závodníků: 

„Nepárová čtyřka bez kormidelníka juniorů (Filip Hájek, Sebastian Poslt, Jakub Pleskač a Jan Řezáč) získala medaili v sobotu i neděli.  V sobotu je předjela jen suverénní posádka Velké Británie a v neděli kluci vybojovali 3. místo.

 

Párová čtyřka juniorů (Hynek Lambl, Matyáš Melounek, Tomáš Janeček a Adam Krůza) získala v sobotních závodech bronz. V neděli kluci předvedli bojovný výkon a v závodě sahali i po druhé příčce. Nicméně nakonec skončili s trochou smůly čtvrtí, 0,01 vteřiny od medaile. 

 

Skifařka Veronika Burešová absolvovala letošní závěrečnou přípravu ve výběru pro osmu juniorek. Verča přistoupila k roli náhradnice týmu na MSJ zodpovědně a pozitivně. Na Coupe de la Jeunesse vybojovala v kvalitní konkurenci dvě čtvrtá místa. 

 

Honza Koška, loňský vítěz MEJ a třetí na MSJ v posádce 4x- jři, absolvoval smolnou sezónu, ve které nemohl ze zdravotních důvodů plně trénovat a závodit. Díky své píli se vypořádal se zdravotními problémy a opět začal předvádět kvalitní výkony. Na Coupe de la Jeunesse byl v sobotu sedmý, když v rozjížďce narazil na všechny tři medailisty. V neděli již bezpečně postoupil do finále, kde vybojoval 4. místo.

 

Všichni naši závodníci bojovali na regatě o každé místo, čehož si vždy cením nejvíce. Pevně věřím, že zkušenosti z Coupe de la Jeunesse jim pomohou do následujících závodních let, ať již v juniorských či seniorských kategoriích.

 

Závěrečná příprava posádek byla pod vedením: párová čtyřku juniorů - Tomáš Klíma, nepárová čtyřka juniorů - Pavel Knob, skifařka -  Radka Šindílková a Pavel Bláha, skifař - Jakub Litera.

 

Všem bych tímto chtěl poděkovat a popřát zasloužené dny odpočinku.

V neposlední řadě patří velký dík osobním trenérům a klubům, kde se závodníci připravují, je to celoroční pečlivá práce, které si nesmírně vážím.“

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > České posádky patřily na letošním Coupe de la Jeunesse mezi nejlepší ve svých disciplínách

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352