Česko vesluje – startuje druhé kolo Školní ligy

6.12.2019

Právě odstartovalo druhé z celkem čtyř soutěžních kol Školní ligy v projektu Česko vesluje (veslování na trenažerech), které potrvá až do konce ledna 2020. Ještě v tomto roce se bude soutěžit v disciplínách 4x60 sekund (čtyřky) a 8x60 sekund (osmy) například v Teplicích, Rumburku nebo v Klášterci nad Ohří. V prvním kole uspěly děti a mládež z řady škol, například z Mostu, Teplic, Klášterce nad Ohří, Hodonína nebo Dobrušky. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách www.ceskovesluje.cz.

Pro školní rok 2019/20 je vypsaná Školní liga se čtyřmi soutěžními koly a různými disciplínami. Každá škola rozhoduje sama, v kolika kategoriích a v kolika soutěžních kolech se zúčastní. Lze soutěžit ve všech kolech nebo prostě zkusit pouze jedno. Ve druhé polovině května se bude již tradičně v Labe aréně v Račicích konat také Finálová regata. Účast na Finálové regatě je podmíněna účastí školy v alespoň v jednom soutěžním kole Školní ligy. Finálová regata je samostatný závod a jeho výsledky neovlivní předchozí výsledky dosažené v jednotlivých soutěžních kolech.

„Velmi úspěšné se staly společné akce škol, tzv. okresní kola Školní ligy, do kterých se zapojí vždy stovky účastníků z několika vybraných škol daného regionu. Tyto akce jsou školami i jejich žáky vyhledávané, protože jsou zábavné, akční a mají charakter skutečných veslařských závodů. Jednotlivé školy se mohou poměřit v přímých soubojích navzájem. Již potřetí se letos například uskuteční na Šluknovsku akce "Výběžek vesluje", tentokráte v Rumburku. Přidávají se i další města jako Děčín, Teplice, Klášterec nad Ohří. Zajímavé na tom je, že si školy tyto regionální klání domlouvají už samostatně,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

Přes 3500 zapojených dětí a studentů, více než 40 škol, to jsou statistiky, se kterými vstoupil projekt Česko vesluje do svého čtvrtého ročníku. Tato sportovní akce roste s každým rokem a z mateřského Ústeckého kraje se postupně rozšiřuje i do dalších krajů, například Libereckého nebo Středočeského kraje, ale i do Jihomoravského a Severomoravského kraje. Nově je cílem Labe arény, která Česko vesluje organizuje, zapojit do veslařského sportu nejen školy z celé České republiky, ale hledat i nové talenty veslařského sportu.

Autor: www.labearena.cz

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > Česko vesluje – startuje druhé kolo Školní ligy

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352