Český juniorský tým vybojoval na ME stříbro a bronz

27.9.2020

📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de

Medailová série české juniorské reprezentace na evropských šampionátech pokračuje. Od roku 2011 vozí mladí veslaři pravidelně medaile z Mistrovství Evropy juniorů. A letos tomu nebude jinak. Z Bělehradu se náš tým vrátí se stříbrem a bronzem v kapse. V silné konkurenci 17 posádek se na bronzový stupínek prosadila párová čtyřka Jiří Ingr, Michal Zindulka, Jan Chlebovský, Adam Šnajdr. Stříbrnou medaili vybojovala osmiveslice ve složení Vojtěch Šanda, Martin Sedlák, Filip Neuhort, Vít Baldinus, Filip Snášel, Jiří Oppitz, Matouš Dočekal, Ruslan Vikol s kormidelníkem Pavlem Šalamunem.  

Do nedělních semifinále nastoupily tři české lodě. Vybojovat si účast v boji o medaile se podařilo pouze párové čtyřce juniorů, která svoji jízdu vyhrála a doplnila tak další dvě posádky, které měly jisté finále A již od včera. Bonusem jim byl nejrychlejší čas ze všech účastníků semifinále. Oba naše dvojskify bohužel dojely za postupovými pozicemi. Martin VakočJakubem Jechem na čtvrtém místě. Tereza VlčkováLenkou Studenou, která narychlo nahradila nemocnou Emu Starostovou, projely cílem jako páté.  Obě posádky tak v krátkém sledu čekalo finále B. V tom se o trochu více dařilo klukům, kteří si díky třetí pozici zajistili celkově deváté místo v evropské konkurenci. Terka s Lenkou dojely čtvrté, díky čemuž se v konečném pořadí protlačily do první desítky. 10. místo patří také čtyřce bez kormidelníka juniorů ve složení Tomáš Drobil, Tomáš Frýda, Martin Bártek a Jan Moláček.

Finále A čekalo jako první párovou čtyřku juniorek. Čtveřice Simona Kohoutová, Alžběta Zavadilová, Magdalena Novotná, Veronika Činková se celý závod držela v kontaktu s medailovými pozicemi. Metou 1500m dokonce projela na druhém místě za suverénními Rumunkami. V poslední čtvrtině závodu však našim děvčatům trochu chyběly síly, aby byly schopné zareagovat na zrychlení Švýcarska a Francie, a propadly se mimo pódium. Nutno dodat, že jako jediné z prvních čtyř lodí včera musely absolvovat rozjížďku i opravnou jízdu. „Jsme moc spokojené! Sice to trochu mrzí, ale to je život, i brambora je fajn. Letos trošku Smolíček,“ neskrývala po závodě radost z výkonu své posádky Mady Novotná.

Párovka juniorů vstupovala do finálového závodu jako spolufavorit, jelikož zvítězila jak v rozjížďce tak v dopoledním semifinále. Stejně si dařilo také loďi Ruska. V polovině trati se obě posádky držely v těsném kontaktu. Stejně těsně však na třetím místě jeli Irové. Rusové o svém triumfu rozhodli ve druhé půlce závodu. Pro zlaté medaile si přijeli s náskokem 2,53s. Česká čtveřice sice nezvládla souboj s druhými Iry, ale i tak si dojela pro skvělé třetí místo. „Škoda těch Irů, Rusové byli jinde," mrzel Honzu Chlebovského prohraný souboj s irskými soupeři. 

V úplně posledním závodě se český tým radoval z druhého cenného kovu. Osmiveslice strokovaná Ruslanem Vikolem zopakovala skvělý výkon ze sobotní rozjížďky a zasloženě si dojela pro druhé místo, na kterém se pohybovala celý závod. Stejně jako párovka také osma nestačila na vítězné Rusy. Na třetím místě skončili chlapci z Ukrajiny. 

Spokejný byl také ústřední trenér mládeže Vít Kučera. „Výkon juniorského týmu mě potěšil! Všichni závodníci podali své maximalní výkony, a to i přes obtíže, které některé posádky potkaly." 

Kompletní výsledky Mistrovství Evropy juniorů 2020. 

Více fotografií z dnešního dne v tomto albu

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MEJ 2020 - Bělehrad > Novinky > Český juniorský tým vybojoval na ME stříbro a bronz

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352