Český juniorský tým vybojoval v Mnichově zatím 2 zlaté a 1 bronzovou medaili

5.5.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Ilona SklenářováFoto Ilona Sklenářová
Foto Ilona Sklenářová
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Ilona SklenářováFoto Ilona Sklenářová
Foto Ilona Sklenářová
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Výborné a nadějné výsledky směrem k mistrovství Evropy juniorů předváděli čeští závodníci během prvního dne na mezinárodní regatě v Mnichově. Hned pět posádek se podívalo do velkého finále v rozjížďkových závodech, další dvě bojovaly o 7. až 12. místo. V dělených kláních přidali mladí reprezentanti jednu zlatou medaili a dvě druhá místa.

Nejlépe se dařilo dvojce bez kormidelnice a párovce juniorek. Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou si poradily se všemi domácími soupeřkami a dojely si tak pro další zlatou medaili do společné sbírky. Minulý rok tuto regatu vyhrály na párové čtyřce. I když ve zcela odlišném složení, ani letos nechyběla česká dívčí párovka na nejvyšším stupni. Sestava Simona Pašková, Marie Štefková, Nikola Kropáčková a veslovodka Barbora Podrazilová si však počínala výborně a dojela si pro triumf s náskokem téměř 3,5s před výběry Británie, Japonska a Rakouska. Bronzovou medaili přidala děvčata na dvojskifu. Barbora Mátlová a Zuzana Štěpánková s přehledem zvládly ranní rozjížďku, aby v následujícím finále mohly zopakovat svůj bronzový úspěch z minulého roku! Ve velké konkurenci děvčata nestačila jen na veslařky z Německa a Velké Británie.

Nevděčné čtvrté místo zbylo na nepárovou čtyřku juniorek. Ale ani ty nemusí být smutné! Čtveřice Nella Martincová, Emma Benýšková, Veronika Činková a Magdaléna Kindlová zajela velmi dobře už v rozjížďce a ve finále nestačila pouze na silné domácí posádky. Poslední dvě finálová umístění v rozjížďkových závodech přidali chlapci. Marek Diblík a Jan Vacek na dvojskifu i Matyáš Vostatek s Mikulášem Vybíralem na dvojce obsadili šestá místa. Skifař Jakub Kyncl dojel druhý ve finále B a o rok mladší Ondřej Sklenář čtvrtý ve finále C.  

Výborně se dařilo také veslařům závodícím ve velkých posádkách, i když z toho nakonec medaile bohužel nebyly. Jak osmiveslice ve složení Sofian Hamidouche, Samuel Polach, Erik Štěrba, Jan Chlebovský, Roman Kaňa, Viktor Wallisch, Tomáš Hujňák, Vojtěch Málek a kormidelník Roman Svoboda, tak párová čtyřka Vojtěch Votruba, Albert Čekal, Tomáš Zobal, Filip Malák bojovaly celý závod o vítězství. Nakonec obě lodě skončily na pěkném druhém místě v dělených závodech, ve kterých jsou oceněni pouze vítězové.

Dnes pokračuje mezinárodní juniorská regata v Mnichově druhým dnem. Některé české posádky zůstanou ve stejném složení, jiné se trochu pozmění. Všechny závody můžete sledovat opět v přímém přenosu.  

Kompletní výsledky sobotního programu a rozpis dnešních závodů najdete zde

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Český juniorský tým vybojoval v Mnichově zatím 2 zlaté a 1 bronzovou medaili

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352