Český tým si na finále musí počkat

13.8.2021

📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Po včerejším nezdaru v rozjížďkách se dnes dvě české posádky představily v opravných jízdách. K postupu do finále potřebovaly dojet obě nejhůře na druhém místě, což se bohužel ani jedné lodi nepodařilo.

Výrazněji blíže měla k tomuto cíli párová čtyřka děvčat. Čtveřice Ema Starostová, Veronika Zámostná, Eliška Švejdová, Kristýna Macková se velkou část závodu držela na postupových místech za suverénní lodí Itálie. Do polední čtvrtiny si české veslařky přivezly náskok 3,26 s na třetí Holanďanky. Ani to bohužel nestačilo. Na rozdíl od svých soupeřek nedokázaly přes všechnu snahu svěřenkyně Luboše Ondráčka zrychlit a postupovou pozici ztratily. „Holky odjely dobrý závod a pro postup udělaly maximum! Vydaly se ze všech sil tak, že jsme Týnu museli po závodě křísit,“ pochválil z Plovdivu ústřední trenér mládeže Vít Kučera, že děvčata dala do závodu všechny zbytky sil.

Ani osmiveslici juniorů se nedařilo podle představ. Posádka trenéra Jana Grubera ztratila kontakt s postupovými pozicemi za polovinou trati, kdy se ztráta na potřebné 2. místo prohloubila na více jak 7,5 s. Osma ve složení Filip Snášel, Martin Vakoč, Hugo Růžička, Martin Sedlák, Richard Krejčí, Jiří Oppitz, Tomáš Gajdušek, Michal Zindulka a korm. Adam Novák projela cílem jako čtvrtá s mankem 10 s na druhé Italy a v neděli ji stejně jako dívčí párovku čeká boj o 7. místo ve finále B.  

V zítřejších semifinálových závodech budou o postup do finále bojovat další tři české posádky. Jako první vyjede na kanál v Plovdivu párová čtyřka juniorů, brzy po ní se představí oba dvojskify.  

Semifinálový program českých posádek

JM4x 10:03SA/B 2BELUKRCZE SUIITAPOL1-3 ->FA
4.. ->FB
JM2x 10:10SA/B 1RSAITAGERPOLCZE SLO1-3 ->FA
4.. ->FB
JW2x 10:24SA/B 1GERNEDBLRFRASLOCZE 1-3 ->FA
4.. ->FB
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2021 - Plovdiv > Novinky > Český tým si na finále musí počkat

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352