Čeští veslaři vyveslovali dvě místa na OH v Paříži

11.9.2023

Nejúspěšnější posádkou se stal dvojskif lehkých vah, posádka, která dlouhodobě prokazuje vysokou výkonnost. Miroslav Vraštil a Jirka Šimánek míří na své druhé společné olympijské hry, pro Míru to bude už čtvrtá účast. 

Těsně před svými jedenačtyřicetinami si vyvesloval krásný dárek, dle jeho slov „trapné“ čtvrté místo bylo naprosto famózním výkonem v poli našlapaném hvězdnými veslaři a velmi těžkou konkurencí. Oběma veslařům gratulujeme, a především přejeme spousty zdraví do olympijské přípravy. Už několik let ovládají tuto disciplínu Irové a nebylo tomu jinak, mistry světa se stali Fintan Mc Carthy a Paul O’Donovan.

Druhou vstupenku na OH si pořídila ženská dvojka bez kormidelníka. Pavlíně Flamíkové a Radce Novotníkové se podařilo probojovat do finále B, kde měly šanci, pokud doveslují do pátého místa, získat kvalifikační post do Paříže. Radka s Pavlínou předvedly neuvěřitelně bojovný výkon a rvaly se o to nejlepší místo až do konce. Za vše hovoří i čas dojezdu, kdy se na 3.-5. místě v jedné vteřině na cílové čáře objevily naše ženy, Britky a Litevky. Pro obě je to první účastnické místo na OH. Pro Radku je to pokračování v rodinné tradici. Maminka Radky startovala v Soulu v roce 1988 na párové čtyřce. Velké díky patří i trenérovi Tomáši Kacovskému, po Miroslavě Knapkové je to další úspěšná posádka, kterou dovedl na olympijské hry. Všem gratulujeme!

Pro ostatní české reprezentanty nebyl světový šampionát tak úspěšný. 

Přehled výsledků:

1x ženy Lenka Antošová, 21. místo (1. Karolin Florijn, 2. Emma Twig, Tara Rigney)

2x ženy Michala Pospíšilová, Kristýna Neuhortová, (mistryně světa Ancuta Brodnar, Simona Radis)19. místo

4x- ženy Simona Pašková, Eliška Podrazilová, Alžběta Zavadilová, Markéta Nedělová, 13. místo

2x muži Jakub Podrazil, Jan Cincibuch, 16. místo (mistři světa Malvin Twelaar, Stefan Broenink)

2- muži Lukáš Helešic, Tomáš Šišma, 22. místo

4x- muži Filip Zima, Marek Diblík, Dalibor Neděla, Jan Potůček (náhradník Daniel Nosek), 16. místo

PR1 1x muži Tomáš Nevěčný, 20. místo 

Velké díky patří i týmu fyzioterapeutů, lékařů, trenérů, kteří o sportovce pečovali a připravovali je. Jmenovitě: Jan Špalek, František Piškule, Klára Janáková, Michal Votava, Veronika Bartoňová, z trenérů: Tomáš Kacovský, Michal Vabroušek, Jan Navrátil, Josef Lukš, Jan Gruber a Radka Šindílková. 

Speciální díky patří Monice Perglerové, manažerce a velké opoře pro všechny členy týmu!

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Čeští veslaři vyveslovali dvě místa na OH v Paříži

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352