Chalupa: Strašně se mi ulevilo a chci ještě něco ukázat

14.7.2008

Nejzkušenějším členem české olympijské výpravy v Pekingu bude veslař Václav Chalupa. Čtyřicetiletý závodník dostal společně s Jakubem Makovičkou divokou kartu od Mezinárodní veslařské federace (FISA) a čeká ho tak start na šesté olympiádě. Debutoval již v roce 1988 v Soulu, kde byl členem párové čtyřky. Tentokrát pojede na dvojce bez kormidelníka.

10. 7. 2008 15:46 PRAHA

Chalupa s Makovičkou se přitom dali dohromady teprve letos, legenda českého veslování navíc poprvé vyzkoušela nepárovou disciplínu. Postup v dodatečné kvalifikaci v Poznani jim sice těsně unikl, hned od začátku byla ale ve hře divoká karta, kterou nyní dostali.

"Strašně se mi ulevilo. Poslední týden jsme s Kubou (Makovičkou) moc nespali. Psychicky to bylo hodně náročné. Věděli jsme totiž, že se to hýbe a šance je hodně veliká," řekl Chalupa ČTK.

Česká dvojice v Pekingu nahradí rakouský dvojskif lehkých vah Dominik Sigl, Sebastian Sageder, který si start v Pekingu vybojoval na loňském mistrovství světa, ale letos se mu nedařilo. V pondělí museli Rakušané absolvovat kontrolní test, v kterém ale nedokázali zajet předepsaný čas.

"Celkem pozorně jsme to sledovali a věděli jsme, jak dopadli. Museli jsme ale počkat, jestli opravdu se národní veslařská federace svých míst oficiálně vzdá a uvolní je," uvedl veslař pražské Dukly.

Ještě dnes musí poslat loď

Rakouské reprezentanty na jednu stranu lituje, na druhou si uvědomuje, že právě díky nim se do Číny podívá. "My máme obrovskou radost, oni jsou smutní. Je pravda, že některé olympijské výbory to tak mají. Jejich podmínky jsou tvrdší, než je mají stanoveny samotné federace," konstatoval bývalý vynikající skifař, který má ve sbírce stříbrnou medaili z olympiády v Barceloně 1992.

Vedení české veslařské federace muselo již dnes odeslat do Curychu loď, na které bude dodatečně nominovaná posádka v Pekingu startovat. Podle Chalupy to ale není žádný problém. "Celý rok máme k dispozici dvě lodě, které střídáme. Jednu reprezentační, kterou máme v Praze, druhou Dukly, na které trénujeme v Račicích," uvedl Chalupa, kterého s Makovičkou o víkendu čeká start na domácím šampionátu.

Poté zkušeného veslaře čeká závěrečná příprava na šestou olympiádu, kterou zahájí v úterý na Slapech. Fakt, že poprvé pod pěti kruhy startoval už před 20 lety, kdy někteří členové české výpravy nebyli ještě na světě, si prý uvědomuje. "Trochu mi to dochází. Na druhou stranu se ale pohybuji mezi veslaři, kteří jsou všichni mladší, takže mi to tak ani nepřijde. Je fakt, že je to ale hrozná doba od první olympiády," usmíval se Chalupa.

Jen pro šestý start si ale do Pekingu rozhodně jet nechce. "Chtěl bych tam něco ukázat. Odvést výkon, který odpovídá mému jménu," dodal.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2008 > Chalupa: Strašně se mi ulevilo a chci ještě něco ukázat

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352