Čtvrtá místa pro párovku a čtyřku s kormidelníkem žen ve finále Mistrovství světa do 23 let 2021

10.7.2021

📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil

První finálový den Mistrovství světa do 23 let 2021 v Račicích přinesl české výpravě dvě čtvrtá místa. Na nepopulární pozici dokončily finále obě ženské čtyřky. Čtyřce s kormidelnicí se bohužel nepodařilo zopakovat výsledek ze čtvrteční jízdy o dráhu, ve které dojela těsně třetí. Dnes sestava Kateřina Hartmanová, Josefína Lázničková, Natálie Chourová, Alžběta Zavadilová a Barbora Matoušová na kormidle nestačila na posádky Rumunska, Německa a Itálie. Za veslařskými velmocemi je však toto umístění cenné. Stejně se dařilo také párové čtyřce. V silné konkurenci 13 lodí děvčatům těsně uniklo medailové ocenění její práce. Čtveřice Valentýna Solařová, Zuzana Štěpánková, Michala Pospíšilová, Simona Pašková vyrazila do finálového závodu bez respektu k „papírově“ rychlejším posádkám Švýcarska, Německa a Itálie. Ještě na kilometru ztrácela česká děvčata na čelo závodu, v cíli vítězné Švýcarky, pouhých 1,85 vteřiny. „Taktika byla jasná, udržet se co nejdéle s nejlepšími,“ svěřil se krátce po závodě trenér Přemek Panuška. „Včera jsme si v semifinále ověřili, že dokážeme držet krok s nejlepšími párovkami na světě patnáct set metrů. Čtvrté místo je pro nás úspěchem i s ohledem na mladý věk děvčat. Dvěma je teprve dvacet, další pak jedenadvacet. V této sestavě mohou závodit i příští rok a samozřejmě nás motivuje seniorský šampionát 2022 tady v Račicích. A za dva roky se koná olympijská kvalifikace na Hry v Paříži. V tomto smyslu jsem včera při poradě promluvil k děvčatům – aby tenhle závod viděla v dlouhodobější perspektivě, ničeho se nebála a šla do toho od začátku naplno,“ svěřil se s prvními dojmy po úspěšné finálové jízdě svých svěřenkyň trenér. V cíli se Valentýna Solařová vydala natolik ze svých sil, že musela být převezena záchranným člunem k ošetření. Při pohledu na ní, jak bezvládně leží v lodi, divákům u televizních obrazovek zatrnulo. „Už je v pořádku, za chvíli nám ji předají. Nejspíš důsledek horka, které tady odpoledne panuje,“ řekl čtvrt hodinku po závodě Panuška.

Tři české posádky zakončily svoji cestu světovým šampionátem na domácí vodě ve finále B. Nejlépe se dařilo dvojce bez kormidelníka lehkých vah Martin Dufek, Adam Lízal. Veslaři Lodních sportů Brno se ve druhé polovině trati propracovali z chvostu startovního pole na třetí pozici, což jim zajistilo 9. místo na světě. Pro čtvrtá místa ve finále B si doveslovaly dvojka bez kormidelníka žen Nikola Kropáčková, Eliška Podrazilová a párová čtyřka lehkých vah mužů Dennis Pinc, Jan Kvapil, Vojtěch Málek, Vojtěch Šanda.

Ve fotogalerii jsou alba s fotkami z dnešního dne. 

Nedělní program českých posádek

9:35BM4-FBITAGREROUSUIESPCZE
10:05BLW1xFBCZE USANEDSUIMDABLR
12:25BM4xFAFRACZE ITANEDGERPOL
13:25BW1xFACZE RSASUIGERGBRFRA
13:40BM8+FACZE NEDUSAGBRGERITA
Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Mistrovství světa ve veslování do 23 let 2021 > Novinky > Čtvrtá místa pro párovku a čtyřku s kormidelníkem žen ve finále Mistrovství světa do 23 let 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352