Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem vybojovali čtvrté místo

📷 Český olympijský výbor📷 Český olympijský výbor
📷 Český olympijský výbor
📷 Barbora Žehanová📷 Barbora Žehanová
📷 Barbora Žehanová

Čtvrté místo vybojovali Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem ve finále olympijských her. Čeští veslaři si před životním závodem věřili především na posádky Belgie a Uruguaye. A zcela oprávněně. Protože právě tyto dvě lodě nechali v boji o medaile za sebou. Stejně jako na dubnovém mistrovství Evropy nestačili pouze na favorizované posádky Irska, Německa a Itálie.

Svěřenci Michala Vabrouška povzbuzeni výborným výkonem ve včerejším semifinále odstartovali do závodu na čtvrtém místě. Po prvních 500m ztráceli na medailové pozice více jak 2s. Před pátými Belgičany si vezli náskok 0,12s, který v průběhu závodu navýšili až na konečných 1,68s. V poslední čtvrtině trati Jirka s Mírou dotírali na Italy a lehce stáhli jejich náskok. Ti si ale třetí místo pohlídali. K bronzové medaile chybělo českým veslařům 2,12s. Na první Iry pak ztratili 9,99s. Historicky první účast české posádky lehkých vah v olympijském finále skončila čtvrtým místem, proto jsou veslaři pražské Dukly i s trenérem Michalem Vabrouškem nadmíru spokojeni. „Čtvrté místo je pro nás největší úspěch v kariéře. Před námi skončili ti nejlepší na světě, dopadlo to, jak to dopadnout mělo. Máme radost, že jsme poprvé za čtyři roky porazili Belgičany. Že bychom byli čtvrtí na světě, o tom se nám nikdy ani nesnilo,“ shodli se po závodě.

Záznam finálové jízdy a ohlasy šťastných českých veslařů najdete na webu ČT sport

Na závodišti Sea Forest Waterway se dnes představil také Jan Fleissner. Mladý skifař úspěšně bojoval v semfinále C/D. Závod rozjel opatrněji a na prvním mezičase figuroval na 4. pozici. V polovině trati však už jel v čele startovního pole. I když do cíle o dvě příčky klesl, 3. místo mu stačilo k postupu do finále C, do kterého nastoupí zítra v 1:55 SEČ.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2021 > OH Tokio 2020 > Novinky > Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem vybojovali čtvrté místo