Čtyři české lodě budou v sobotu bojovat o finále ME 2021

9.4.2021

📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de

Po úvodním dnu Mistrovství Evropy 2021 v Itálii zůstávají ve hře o medaile čtyři české lodě. Ve Varese se v rozjížďkách nejlépe dařilo dvojskifu lehkých vah, který si jako jediný vybojoval přímý postup do dalších bojů. Jiří ŠimánekMiroslavem Vraštilem se od startu drželi na druhém místě, na kterém také projeli cílem. Na vítězné Němce ztratili necelých 1,5s a bezpečně si zajistili své místo v semifinále. V sobotu v 10:51 budou bojovat o svoji první účast v nejlepší šestce starého kontinentu.

Z odpoledních opravných jízd se podařilo postoupit do semifinále dalším dvěma českým posádkám. Ondřej SynekJakubem Podrazilem po 3. místě v rozjížďce nestačili v opravné jízdě jen na švýcarskou dvojici a při svém prvním společném mezinárodním startu se probojovali mezi nejlepších dvanáct posádek. Ještě lépe se v opravce dařilo párové čtyřce mužů. Čtveřice Jan Fleissner, Jan Potůček, Tomáš Šišma, Filip Zima projela všemi mezičasy na prvním místě. Svěřenci Jana Navrátila si do cíle dovezli více jak 10s náskok na rumunskou párovku, která dojela 4. a jako první nepostoupila do semifinálových bojů.

O účast ve finále zabojuje také jediná česká posádka žen. Anna ŠantrůčkováPavlínou Flamíkovou skončily v rozjížďce třetí za loděmi Rumunska a Irska. Vzhledem k menšímu počtu účastnic ale mají možnost postoupit z opravné jízdy rovnou do finále.

Mezi nejlepší evropskou dvanáctku se bohužel nepodařilo postoupit Janu Cincibuchovi. V silné konkurenci skifařů nejprve skončil 4. v rozjížďce. V následné opravné jízdě dojel třetí a postup mu utekl o jedno místo. Při své premiéře na skifu „těžkých vah“ tak bude veslař pražské Dukly bojovat v semifinále C/D.

Kompletní program sobotních jízd.

Fotogalerii z pátečního dne si můžete prohlédnout zde.

Sobotní program českých posádek

9:55W2- RNEDESPCROCZE DEN 1-2..FA  3..FB
10:51 LM2x  SA/B GRE ESP IRL ITA CZE RUS 1-3..FA  4..FB
12:42 M2x  SA/B CZE SRB NED RUS GER POL 1-3..FA  4..FB
13:59 M4x  SA/B AUT LTU ITA EST NOR CZE 1-3..FA  4..FB
14:27 M1x  SC/D LTU SLO CZE SUI HUN MDA 1-3..FC  4..FD
Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2021 > ME 2021 Varese > Novinky > Čtyři české lodě budou v sobotu bojovat o finále ME 2021