Čtyřka bez kormidelníka postoupila do semifinále MS v Plovdivu

12.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Dvě české lodě se představily ve včerejších opravných jízdách. Obě posádky bojovaly o postup do semifinále a vedlo se jim zcela odlišně. Zatímco čtyřka bez kormidelníka mužů si dojela pro postup z prvního místa jedné z oprav, párové čtyřce žen účast mezi nejlepší dvanáctkou unikla.

Čtyřka bez předvedla sebejistý výkon a od začátku závodu se držela v popředí startovního pole. Svěřenci Petra Blechy s výjimkou poloviny závodu na všech mezičasech vedli. O svém postupu rozhodli ve třetí pětistovce, kdy společně se Švýcary poodjeli ostatním třem lodím. V závěrečné části závodu sestava Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal zlomila také odpor švýcarské čtyřky a cílem projela s náskokem O,6s. Posádka, která vznikla teprve v průběhu léta, tak ukázala vzrůstající výkonnost a může se těšit na čtvrteční boj o finále!

Párové čtyřce žen se bohužel na některé z postupových míst protlačit nepodařilo, přestože první čtvrtina závodu vypadala velmi nadějně. Metou 500m projela děvčata na třetím místě za vedoucími Ruskami a Rumunkami. Zrychlení Francouzek a především Italek v dalším průběhu trati se však čtveřici Lucie Žabová, Mirka Topinková, Helena Hlasová, Alena Schejbalová zachytit nepovedlo a v cíli z toho bylo páté místo. Přestože svěřenkyně Tomáše Kacovského na vysněný postup do semifinále nedosáhly, ukázaly, že dovedou jezdit v kontaktu s ostatními loděmi. Na další závod si ale musí počkat až do soboty, kdy je na programu finále C.

Dnes se na kanále v Plovdivu ukáže pět českých posádek v čele s Ondřejem Synkem. Tři budou bojovat v odpoledních čtvrtfinále, další dvě v opravných jízdách ještě před polednem. 

Fotografie z opravných jízd si můžete prohlédnout ve fotogalerii.  

Přehled všech výsledků je zde.

Středeční program českých posádek

LM4x R2 11:05 ESP HUN CZE DEN   1-2->FA, 3..->FB
W2x R2 11:21 IRL POL CZE CHI GER UKR 1-3->SA/B, 4..->FC
LM2x Q4 14:26 FRA POR SVK POL CZE JPN 1-3->SA/B, 4..->SC/D
M2- Q4 15:30 DEN NZL CAN CZE POL IRL 1-3->SA/B, 4..->SC/D
M1x Q2 15:53 FRA ISR NOR CZE SRB USA 1-3->SA/B, 4..->SC/D
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2018 > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Čtyřka bez kormidelníka postoupila do semifinále MS v Plovdivu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352