Na závěr čtyři medaile pro český tým na Coupe de la Jeunesse v Corgenu

5.8.2019

Foto Libor KubrychtFoto Libor Kubrycht
Foto Libor Kubrycht
Foto Libor KubrychtFoto Libor Kubrycht
Foto Libor Kubrycht
Foto Libor KubrychtFoto Libor Kubrycht
Foto Libor Kubrycht
#coupecorgeno2019#coupecorgeno2019
#coupecorgeno2019
#coupecorgeno2019#coupecorgeno2019
#coupecorgeno2019

Druhým kolem závodů vyvrcholil letošní ročník Coupe de la Jeunesse v italském Corgenu. A českým veslařům se dařilo ještě mnohem lépe než v sobotu Hned sedmi posádkám se podařilo probojovat mezi nejlepší šestku, čtyři pak dokázaly přetavit svoji finálovou účast v medailový úspěch. Zlaté odměny se sice náš tým nedočkal, ale celkem šest medailí je pěkný počet. Tato bilance se výrazně projevila i v hodnocení národů, ve kterém mladí veslaři obsadili 7. místo díky 172 bodům, které během víkendu nasbírali. Na předních místech se umístily početnější výpravy.

Neděle začala nejlépe, jak mohla. Hned při první možnosti se český tým mohl radovat z medaile. Čtyřka bez kormidelníka v dopolední rozjížďce ušetřila dostatek sil na brzké finále, ve kterém předvedla parádní výkon. Čtveřice Viktor Wallisch, David Malák, Roman Kaňa, Nikolas Ullrich si vynahradila zklamání z předchozího dne a doveslovala si pro stříbrné medaile. V těsném finiši kluci udolali vítěze sobotního závodu Italy o pouhé 0,04s a nestačili pouze na britskou loď. Druhé nedělní stříbro přidali Tomáš Hujňák s Vojtou Málkem na dvojskifu, kteří v sobotu ztratili postup do finále v závěru rozjížďky. „Včera se nám moc nepovedla rozjížďka. Nešla nám frekvence, a proto nás z prvního místa sesadili na 3. v posledních 200m. Finále B už jsme si jeli svoje a fungovalo to, takže jsme si spravili náladu. Dnes nás hrozně nabudila rozjížďka, kterou jsme jeli start-cíl první a vyřadili včerejší vítězné Italy do finále B, protože je přefinišovala i druhá Belgie.“ zdůvodnil proměnu české posádky na stroku sedící Tomáš Hujňák. Ve finále kluci dlouho útočili na vítězství a v polovině závodu vedli o téměř 2,5s. Závěr závodu se ale lépe povedl polské dvojici, která se posunula před české veslaře. „Ve finále jsme si věřili. Po kilometru se s námi drželi jen Poláci, které jsme v sobotu porazili. Nicméně dneska si nás hlídali, abychom jim nenaložili v dráhovce 3 lodě jako v sobotu, a tak nás pak udolali finišem.“ vrátil se Tomáš Hujňák k průběhu nedělního finále.

Tím však medailový příděl českého týmu na jezeře Comabbio neskončil. Stejně jako včera si pro svoji zaslouženou odměnu doveslovala Maruška Štefková a děvčata na párovce. Jen tentokrát obě posádky vybojovaly bronz. Marušce skvěle vyšla rozjížďka, ve které těsně udolala soupeřku z Velké Británie, a do boje o medaile postoupila z prvního místa. Ve finále skifařka ČVK Praha nestačila jen na opět suverénní Švýcarku a nakonec ani na francouzskou veslařku. „Dnes byl závod o dost těžší než včera, v rozjížďce jsem se prala s Britkou o první místo, ale naštěstí se mi ho povedlo vybojovat. Ve finále už skoro od začátku bylo rozhodnuto, jak se umístíme. S Francouzkou jsme jely dlouho vedle sebe, ale na její finiš jsem nestačila, tak jsem nakonec dojela třetí.“ popsala Maruška Štefková průběh obou nedělních závodů.

Také párové čtyřce juniorek se podařilo postoupit do finále z první pozice. Ve finálovém boji pak čtveřice Nella Martincová, Magdalena Novotná, Alžběta Zavadilová, Veronika Činková našla v druhé polovině závodu poslední zbytky sil a posunula se ze čtvrtého místa na třetí. Cílem projely české veslařky s náskokem 1,34s před čtvrtými Irkami, což je skvělý výsledek vzhledem k tomu, že holky jely pátý těžký závod během necelých tří dnů!

Ani další české posádky se ve finále neztratily. Čtyřka bez kormidelníka juniorek Valentýna Klimková, Simona Kohoutová, Veronika Skružná, Vanda Nejedlová obsadila páté místo, které bylo těmto děvčatům na severu Itálie souzené, protože páté dojely dvakrát na čtyřce a také v pátečním závodě osmiveslic. Pro šestá místa si doveslovali Eliška Švejdová s Adrianou Viceníkovou na dvojskifu a také Matyáš VostatekMikulášem Vybíralem na dvojce bez kormidelníka. Párová čtyřka juniorů Vojtěch Votruba, Kristián Tomek, Filip Malák, Petr Patočka skončila třetí ve finále B.

Kompletní finálové výsledky si můžete prohlédnout zde. Rozjížďky tady.

Coupe de la Jeunesse 2019 - Klasifikace národů

 1.  Itálie                        297
 2.  Velká Británie            276
 3.  Nizozemsko               251
 4.  Franice                     233
 5.  Španělsko                 232
 6.  Švýcarsko                 179
 7.  Česká republika      172
 8.  Polsko                       150
 9.  Rakousko                  117
 10.  Irsko                         95
 11.  Maďarsko                   83
 12.  Dánsko                      82
 13.  Belgie                        66
 14.  Portugalsko                45

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Na závěr čtyři medaile pro český tým na Coupe de la Jeunesse v Corgenu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

 • +420 233 313 352