Další čtyři medaile vybojovali v neděli čeští veslaři na Coupe de la Jeunesse

Formát:
pdf
Velikost:
232kB

Závěrečný den Coupe de la Jeunesse nabídl další medailovou nadílku českého týmu. Mladí veslaři stejně jako v sobotu vybojovali čtyři medaile. Jen jejich barvy se lehce změnily. Nejlépe se dařilo osmiveslici juniorek, která obhájila svůj sobotní triumf. Tentokrát však děvčata vedla na všech mezičasech a pro vítězství dojela s ještě větším náskokem než v sobotu. Posádka ve složení Anna Drnková, Veronika Rozová, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Karolína Novotná, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a kormidelnice Lucie Vyhnalová opět potěšila své trenéry Tomáše KletečkuRadkou Šindílkovou a cílem projela o 3,54 s rychleji než druhé Holanďanky.

Na sobotní prvenství se sice nepodařilo navázat ani jedné čtyřce juniorů, obě si ale dojely pro pěkné druhé místo. Čtyřka s kormidelníkem ve složení Jakub Vančura, Matěj Lohnický, Samuel Krejčíř, Matyáš Rychnovský a kormidelník Filip Lukašík neudržela v poslední čtvrtině závodu první pozici a skončila druhá o 1,2 s za lodí Itálie. Také se musela sklonit pouze před Italy. Čtveřice Samuel Ložek, Jan Tichý, Martin Bártek, Tomáš Panchártek tak stejně jako jejich kolegové zkompletovala svoji sbírku z letošního ročníku Coupe de la Jeunesse na zlato a stříbro.

Druhou bronzovou medaili přidala do své sbírky Tereza Vlčková. Česká skifařka po vítězství v  neodstartovala do zrovna nejlépe. Ještě 500 m před cílem ztrácela na medailové pozice více jak 5 s. Do výborného závěru však vložila veškeré zbytky sil a v boji o třetí místo udolala soupeřku z Franice o 0,27 s. „Jelo se mi mnohem líp než v sobotu,“ řekla Terka po závodě.

Opačný osud potkal dvojskif juniorů. Matyáš Súkup s Janem Řezáčem vstoupili do s touhou vybojovat medaili velmi dobře. Dlouho se pohybovali na druhém nebo třetím místě. V těsném finiši jim k bronzové medaili chybělo trochu štěstí, jelikož na třetí Švýcary ztratili pouze 0,03 s.

Záznam nedělního programu je možné pustit na YouTube kanále .

Kompletní výsledky Coupe de la Jeunesse 2021

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2021 > Coupe de la Jeunesse 2021 - Linz-Ottensheim > Novinky > Další čtyři medaile vybojovali v neděli čeští veslaři na Coupe de la Jeunesse