Další kroky při sestavování české reprezentace

11.1.2017

Disciplína LM4- se v Riu asi loučila (Foto Ivana Roháčková)Disciplína LM4- se v Riu asi loučila (Foto Ivana Roháčková)
Disciplína LM4- se v Riu asi loučila (Foto Ivana Roháčková)

Kdo bude pozván na březnové soustředění adeptů reprezentace do italského Gavirate? Podle slov Simona Coxe podmínkou budou dobré výsledky v kontrolních závodech a testech, ale zároveň se bude přihlížet i k výsledkům v minulé sezóně.

Ústřední trenér ČVS Simon Cox upřesnil rovněž další kroky při sestavování reprezentace: „Pro mezinárodní regatu Memorial Paolo D ́Aloja v Piedilucu bude sestaven reprezentační tým ze závodníků, kteří se budou připravovat na výcvikovém táboře Gavirate. Závodníci, kteří nebudou závodit v Piedilucu, ale budou mít zájem o pozvání na dubnové kontrolní závody, musí závodit v Hoříně." Oba zmíněné závody jsou na programu o druhém dubnovém víkendu.

V souvislosti s kategorií muži lehkých vah ústřední trenér uvedl: „S přihlédnutím k téměř jistým změnám v olympijském programu a k vyřazení LM4- se musíme aktivně zaměřit na párové disciplíny. Toto zaměření může navíc mít v krátkodobém horizontu i pozitivní vliv na případné nepárové posádky. Proto všichni zájemci o pozvání na dubnové kontrolní závody a do seniorského nebo U23 reprezentačního výběru 2017 musí na distančním závodě ve Štětí 4. března závodit v disciplíně 1x."  Vzápětí ještě zdůraznil: „Hlavním kritériem pro výběr do nepárových posádek, které se vytvoří podle dubnových kontrolních závodů, budou výsledky dosažené na skifu." 

Obdobně k průběhu sestavování ženské reprezentace Simon Cox shrnul, že kritériem pro pozvání na dubnové kontrolní závody v Račicích budou výsledky ze zimního testování, z distančního závod na skifu 4. března ve Štětí a z Mistrovství ČR na dlouhé dráze 8. dubna v Hoříně: „Všechny pozvané zájemkyně o reprezentaci (U23, LV a senioři A) se zúčastní kontrolních závodů nejdříve na skifu."

Podrobnější informace naleznete v sekci věnované seniorské reprezentaci.

(Text Zdeněk Paroulek)Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Další kroky při sestavování české reprezentace
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352