Deset českých posádek bude bojovat o medaile na ME U23 v Ioannině

6.9.2019

Soubor:
5_heatsstartlist.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
189kB
Soubor:
0_timetable.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
67kB
Soubor:
3_entriesbycountry.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
147kB

Sobotními rozjížďkami odstartuje v řecké Ioannině Mistrovství Evropy U23 2019. Do Řecka se vypravil početný reprezentační tým, který se bude snažit navázat na předchozí dva šampionáty, ze kterých čeští veslaři přivezli celkem šest medailí. V roce 2017 Jan Cincibuch vybojoval titul mistra Evropy do 23 na skifu lehkých vah, o rok později se s medailemi roztrhl pytel a český tým přivezl hned 5 cenných kovů. Jan Cincibuch figuruje v nominaci i tentokrát a může navázat na svůj dva roky starý úspěch z polské Kruszwice.

Celkem deset českých posádek bude na jezeře Pamvotis bojovat o evropské medaile v kategorii závodníků do 23 let. Párové čtyřky žen i mužů a Kristýna Neuhortová se v červenci představily také na MS do 23 let v americké Sarasotě, Jan Cincibuch pro změnu startoval na nedávném Mistrovství světa 2019 v Linci, kde během šesti dnů zvládl absolvovat pět extrémně těžkých závodů. V párové čtyřce žen bohužel muselo na poslední chvíli dojít k neplánované změně v sestavě. Mistryně světa do 23 let v jízdě na veslařském trenažéru Marie Natalie Jurková si pochroumala kotník, na její místo proto byla v pátek povolána juniorská reprezentantka Barbora Mátlová, která již má za sebou úspěšné Mistrovství světa juniorů v Tokiu, kde s párovkou dojela sedmá. Veslařka Jindřichova Hradce dorazila za výpravou po celodenní cestě v pátek v noci.  

O významnosti tohoto dvoudenního šampionátu svědčí účast několika mladých závodníků, kteří si připisovali velké úspěchy na seniorském MS v Rakousku. Ve skifu mužů se hned v úvodní rozjížďce postaví proti našemu Janu Chládkovi Ronan Byrne. Irský veslař vybojoval v Linci stříbrnou medaili v krásném finále dvojskifů. Ve startovní listině dvojek bez kormidelníka nechybí ani mladé domácí hvězdičky. Dvojice Christina Bourmpou – Maria Kyridou si připisuje jeden skvostný úspěch za druhým. Vše završily 11. místem v Linci, díky kterému si zajistily účast na Olympijských hrách 2020 v Tokiu.   

V sobotním programu jsou na programu rozjížďky a opravné jízdy, v neděli pak semifinále a finálové závody. Jako první z českých závodníků se na start v 9:15 postaví Kristýna Neuhortová

Fotky z pátečního tréninku najdete ve fotogalerii

ME U23 2019 Ioannina- nominace českého týmu

LW1x Kristýna NEUHORTOVÁ   
LW2x Zuzana NEČASOVÁZuzana VALSOVÁ  
LW2- Nikola VIČÍKOVÁTereza BUSINSKÁ  
W4x Barbora MÁTLOVÁPavlína FLAMÍKOVÁJosefína LÁZNIKČOVÁBarbora KÁROVÁ
LM1x Jan CINCIBUCH   
M1x Jan CHLÁDEK   
M2x Jan FLEISSNERPetr PIVKO  
M2- Jan ŠIMKOVSKÝAlbert CABAN  
LM4x Ondřej ČERMÁKJan ŠMOLÍKLuboš ZAPLETALJonáš FRIEDRICH
M4x Václav BALDRIÁNTomáš ŠIŠMAJan POTŮČEKFilip ZIMA
Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2019 > ME U23 2019 - Ioannina > Deset českých posádek bude bojovat o medaile na ME U23 v Ioannině

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352