Deštivé Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020

29.9.2020

📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová

Netradičně na konci září proběhlo v Labe aréně Ústeckého kraje Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020, kterému počasí příliš nepřálo. Kromě soupeřů museli všichni účastníci překonat také déšť a chlad. Žáci i žákyně se i přesto ukázali v plné parádě a při vrcholu své sezóny předváděli skvělé výkony. Nejlépe se v Račicích dařilo mládeži Jindřichova Hradce. Děti od Vajgaru vybojovaly celkem 6 medailí, z toho pět mistrovských titulů. Tři zlaté medaile putují do Hodonína, po dvou do Děčína, Tábora a Olomouce. Na nejvyšší stupínek v žákovských kategoriích včera vystoupali zástupci 15 klubů, včetně slovenských Piešťan. Medaile si rozdělili veslaři a veslařky z 25 oddílů.

Seniorské kategorie byly trochu ovlivněné neúčastí většiny reprezentantů, kteří se chystají na Mistrovství Evropy 2020, které bude v říjnu hostit polská Poznaň. Přesto MČR nabídlo napínavé souboje. Například finále skifu mužů zvedlo diváky ze sedaček. Dalibor Neděla ještě 500m před cílem jel na čtvrtém místě, pak však předvedl fantastický finiš a posledními dvěma záběry zlomil také legendárního Davida Jirku. Za veslaři Dukly Praha dojel Štěpán Havlíček z Brna, který naopak v posledních metrech neodolal tlaku svých soupeřů a propadl se z vedoucí pozice na třetí místo. Neméně napínavý boj o medaile přinesl dvojskif mužů. Za první lodí Slavie Praha, která zvítězila s náskokem 2,39s, o pořadí na dalších pozicích rozhodovaly desetiny sekundy. Druhá posádka Slavie, Bohemians a Blesk se srovnaly v necelé půl sekundě. Ostatně, přesvědčte se sami.

Kompletní výsledky Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020 najdete zde.

Ve fotogalerii najdete několik alb z celého šampionátu od Sáry Meuerové a Ondřeje Kroutila.

Od pátku do neděle 2. – 4. října 2020 se v Račicích uskuteční také Mistrovství ČR dorostu a juniorů.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Deštivé Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020