Oslavte devadesát let veslování v Přerově

27.9.2022

Máme tu další významné výročí, tentokrát moravského oddílu. Gratulujeme k významnému jubileu, ať se daří vychovávat další skvělé veslaře!

"V letošním roce uplyne 90 let od ustanovení prvního veslařského oddílu v Přerově. U jeho zrodu stál mimo jiných pan Josef Zapadlo, všem generacím znám jako „Pepan“. Po stavbě jezu na řece Bečvě se zvedla hladina tak, že bylo možné využívat řeku pro veslařské lodě. Veslaři byli nejprve pod hlavičkou Sokola, po jeho utlumení součástí TJ Spartak Přerovské strojírny a od roku 1997 jsou samostatným klubem. Loděnice byly nejprve jen skladem lodí, známá byla loděnice u železničního mostu. O stavbu moderní loděnice se zázemím a tělocvičnou se zasadil opět Pepan Zapadlo společně s dalšími členy výboru veslařského oddílu. 

Veslováním prošly stovky přerovských sportovců, pro některé to byly roky strávené s partou veslařů, mnozí byli více úspěšní, klub se může pyšnit mnohými reprezentanty a medailisty z evropských i světových soutěží a i účastníky olympiády. 

Toto výročí si připomeneme v sobotu 8. října 2022, kdy začínají v 8 hodin „Žabácké závody“, ve 13 hodin proběhne křest nových lodí a knihy „Historie veslování v Přerově“, poté si bývalí veslaři mohou připomenout své mládí jízdou na veslařských lodích, prohlédnout si prostory loděnice. K nahlédnutí budou fotoalba, která zachycují na bezpočtu fotografií celé období veslařského sportu od roku 1932 do dnešních let."  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Oslavte devadesát let veslování v Přerově

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352