Devět českých posádek v čele s mistry světa bude v Polsku bojovat o medaile na ME do 23 let

3.9.2021

📷 Zdeněk Šišma📷 Zdeněk Šišma
📷 Zdeněk Šišma
Soubor:
entriesbyevent_compressed.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
150kB

Po úspěšném mistrovství světa na domácí vodě v Račicích čeká české reprezentanty do 23 let druhý vrchol sezóny. V sobotu a v neděli se v polském městě Kruszwica uskuteční evropský šampionát této věkové kategorie. Ústřední trenér Českého veslařského svazu, Jakub Makovička, nominoval na dvoudenní boj o evropské medaile 9 posádek. Českým veslařům se na ME do 23 let tradičně daří. Od jeho zavedení v roce 2017 se nikdy nevraceli domů bez medaile, a hned třikrát, v letech 2017, 2019 a 2020, vybojovali zlato.

Minulý rok se z triumfu radovala párová čtyřka mužů, která bude českou vlajkovou lodí i letos. Mistři světa do 23 let z Račic Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Filip Zima jsou právem největšími favority. V Polsku se představí také další finalisté světového šampionátu do 23 let, který proběhl v červenci v Labe aréně Ústeckého kraje. Šesté místo tam vybojovala skifařka Anna Šantrůčková. Do finále se probojovala také párová čtyřka žen a osmiveslice mužů. Obě posádky budou startovat také na jezeře v Kruszwici. Jen se musí vypořádat s jednou změnou v sestavě. V osmě nahradil Jana Vacka Jan Chlebovský. Trojici Valentýna SolařováZuzana Štěpánková, Michala Pospíšilová doplní v ženské párovce Alžběta Zavadilová, další finalistka MS U23. Její kolegyně ze čtyřky s kormidelníkem Josefína Lázničková s Natálií Chourovou spolu usednou do dvojky bez kormidelníka.

Zkušenosti z nedávného mistrovství světa bude chtít využít také skifařka lehkých vah Veronika Činková a čtyřka bez kormidelníka mužů Vít Baldinus, Adam Kulhánek, Aleš Pospíšil, Jan Chládek. Obě posádky se v Račicích probojovaly do finále B. 10. místo na loňském evropském šampionátu do 23 let bral dvojskif lehkých vah Vojtěch Málek, Jonáš Friedrich, který si právo startu v Polsku vybojoval v dodatečném nominačním závodě. Nováčky v reprezentaci jsou Jan SkalákMartinem Pfeiferem, kteří se představí na dvojce bez kormidelníka.

Mistrovství Evropy do 23 let odstartují sobotní rozjížďky, následovat budou odpolední opravy a celý šampionát vyvrcholí nedělními boji o medaile. Kompletní program šampionátu je možné sledovat živě na www.worldrowing.com

Nominace českého týmu.   

Seznam přihlášených posádek a předběžný program najdete v přiložených pdf souborech.

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2021 > ME U23 2021 Kruszwica > Novinky > Devět českých posádek v čele s mistry světa bude v Polsku bojovat o medaile na ME do 23 let

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352