Dnes to na tribunách vřelo! Jak závodily české lodě?

24.9.2022

Jako první se nám představil lehký dvojskif žen. Holky měly krásnou sezónu, na světovém poháru se podívaly i do finále A.

tentokrát to bylo neúprosné a soupeřky přijely se super formou. Každopádně finále C byl boj až do posledních cílových metrů. Dojezd i tohoto závodu byl o desetinách!

Veronika Činková a Kristýna Neuhortová si pro rok 2022 odvážejí z mistrovství světa konečné 17. místo.

Párová čtyřka holek končí na MS na 14. místě

Velmi mladá posádka, která letos absolvovala MS do 23 let, odkud si odvezla 4. místo, ME do 23 let, kde získala stříbro, si nakonec doveslovala na dospělém mistrovství světa pro 14. místo. Bohužel v malinko proměněné posádce, kde za nemocnou štrokyni Simči Paškovou zaskočila do lodi zkušená skifařka Anička Šantrůčková.

Párová čtyřka mužů doveslovala na třetím místě ve finále C

Loňští mistři světa do 23 let byli doplněni Janem Fleissnerem, takto proveslovali celou sezónou, absolvovali všechny světové poháry a určitě se velmi tvrdě připravovali na domácí MS. Bohužel neprošli do semifinále, aby se mohli pokusit bojovat o lepší umístění a spadli do finále C. Odvážejí si konečné 15. místo.

Pavlína s Radkou svým obrovským bojem až do posledního centimetru trati získaly první místo ve finále B a odvážejí si fantastické 7. místo z mistrovství světa

Tato dvojka se celou sezónu zlepšovala a dařilo se ji vždy o kousek posunout i ve výsledkové listině. Tady na mistrovství světa se stal jejich excelentním závodem ten poslední, finále B. Svedly neuvěřitelný boj s irskou lodí a o pět desetin zvítězily.

5. místo pro lehký dvojskif mužů pro rok 2022

Všechna pozornost byla upřena na lehkovážný dvojskif Miroslav Vraštil a Jirka Šimánek, který se propracoval do finále A, tedy do boje o cenné kovy. A opravdu to byl boj na balónky. Balónek našich závodníků, bohužel, protínal cílovou pásku jako pátý.

Velký úspěch, i když věříme, že kluky to mrzí, protože všechny jízdy na MS veslovali opravdu fantasticky.

Míra Vraštil zítra nasedá ve Vídni do letadla a míří na Hawai. čeká ho totiž ještě jedno mistrovství světa, Ironman. Míro, držíme pěsti, jsi opravdu z "vesmíru"!

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Dnes to na tribunách vřelo! Jak závodily české lodě?