Drysdale si dal se Synkem pivo. Při exhibici v sobě probudí soutěživost

22.9.2022

Z pěti soupeřů, které si Ondřej Synek pozval na svoji nedělní rozlučku v podobě exhibičního závodu na 500 m, dorazil do Račic  jako první 43letý Novozélanďan Mahé Drysdale. Hned po obědě si se svým rivalem, teď už spíš kamarádem, dali plzeňské pivo. Oba mají ve sbírce pět titulů z MS, Drysdale navíc i olympijské zlato z Londýna a Ria.

Co vás napadlo, když vám Ondřej Synek zavolal s nabídkou zazávodit si v Račicích?
„Že to bude bolet... (smích) Ale samozřejmě to byl od něj skvělý nápad. Rozhodně mi stálo za to sem přijet, i když to byla dlouhá cesta, let trval 32 hodin. Je hezké, že přijedou i další skvělí skifaři Olaf Tufte, Iztok Čop, Dariem Campbell a Lasse Karonen.

 

Jak jste na exhibici trénoval?
V podstatě nijak. Na vodě jsem byl jenom dvakrát v minulém týdnu, tady mi Ondra půjčí svoji loď, abych se svezl ještě tréninkově. Nejsem ve formě, v jaké jsem býval, to je jasné. S veslováním jsem skončil před patnácti měsíci, poslední dobou jsem se hodně staral o rodinu. Pokud jde o sport, tak jsem si na horském kole splnil pár výzev, na něž při veslování nebyl čas, byla to příjemná změna. Teď je ale ze mě finanční poradce, což je hodně rozdílný život...

Probudí se ve vás v neděli znovu soutěživost?
Těším se na závod s mými bývalými soupeři, navíc před Ondrovým domácím publikem, ale před tím určitě dáme pár piv a užijeme nějakou legraci. Mistrovství světa ve vlastní zemi je zvláštní událost, zažil jsem to v roce 2010 na jezeře Karapiro, kde mě Ondra porazil. Už na tom nejsme tak, jako na vrcholu kariér, ale jsem si jistý, že i tak mezi námi zase v neděli bude ten správný soutěžní duch.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Drysdale si dal se Synkem pivo. Při exhibici v sobě probudí soutěživost

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352