Dva čeští skifaři budou bojovat o světové medaile v plážových sprintech

23.9.2021

Praia de TorrePraia de Torre
Praia de Torre
Plánek tratiPlánek trati
Plánek trati
Soubor:
startlist_oeiras2021_wrbsf_210923_182717.pdf
Popis:
Startovní listina a časový program - pátek
Formát:
pdf
Velikost:
107kB
Soubor:
2021-wrbsf-entry-list-by-event-220921.pdf
Popis:
Startovní listiny
Formát:
pdf
Velikost:
94kB
Soubor:
2021-wrbsf-race-schedule-d4.pdf
Popis:
Časový program
Formát:
pdf
Velikost:
95kB
Soubor:
2021-wr-progression-beach-sprints-oeiras-por.pdf
Popis:
Postupové klíče
Formát:
pdf
Velikost:
135kB
Přímý přenos

Podruhé v historii a poprvé na evropské pláži se uskuteční World Rowing Beach Sprint Finals, které začínají zítřejšími úvodními jízdami. Plážové sprinty jsou atraktivní disciplínou, která se skládá z úvodního běhu, nasednutí do lodi, slalomu mezi bójkami směrem do moře, otočkou u třetí bójky, následným sprintem nejkratší cestou zpět na pláž a závěrečným během do cíle. Na pláži Praia de Torre v portugalském Oeiras se představí také dva čeští skifaři.

Zatímco Tomáš Zobal si v Portugalsku odbude v příbřežním veslování premiéru, Radka Novotníková již získala řadu zkušeností v loňském roce, kdy vybojovala bronzovou medaili na neoficiálním ME European Coastal Rowing Challenge 2020 v italském Toskánsku. Letošní 2021 World Rowing Beach Sprint Finals přilákaly silnou konkurenci z celého světa. Tomáš Zobal se musí vypořádat s konkurencí 24 soupeřů, mezi kterými figuruje například stříbrný skifař z Tokia Kjetil Borch nebo obhájce bronzu z MS v plážových sprintech 2019 Ivan Bove z Francie. Do skifu žen se přihlásilo 15 závodnic a stejně jako v mužském závodě mezi nimi figuruje držitelka bronzové medaile z předchozího šampionátu v čínském Shenzhenu, Zoi Fitsiou z Řecka. Také Radka bude soupeřit se stříbrnou olympijskou medailistkou. Agnieszka Kobus-Zawojska vybojovala v Tokiu stříbro s polskou párovou čtyřkou. 

Postupové klíče jsou závislé na počtu startujících v dané kategorii. Oba české zástupce čeká v Oeiras zítra jízda na čas, která se ale stejně jako následující kola jezdí po dvou lodích. Tomáš se z ní může kvalifikovat přímo do osmifinále. Pokud neuspěje, druhou šanci dostane v sobotu v opravné jízdě. Od osmifinále by ho čekala souboj jeden na jednoho, ze kterého vítěz jde dál. Pokud Radka časovku vyhraje, zajistí si přímé místo v nedělním čtvrtfinále. V opačném případě si v úvodní jízdě vybojuje nasazení pro sobotní opravnou jízdu.

Postupové klíče najdete v přiložených souborech. Stejně tak startovní listiny. Programy jsou uvedeny v západoevropském letním čase.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Příbřežní veslování > Dva čeští skifaři budou bojovat o světové medaile v plážových sprintech

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352