Stejně jako loni veze český tým 4 medaile z ME juniorů v Essenu!

20.5.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Úspěšné roky české juniorské reprezentace pokračují! Na víkendovém mistrovství Evropy juniorů vybojoval český tým stejně jako v loňském roce 4 medaile. Všechny finálové účasti proměnil v zisk cenného kovu! Ke dvěma titulům mistrů Evropy přidali mladí veslaři ještě dvě bronzové medaile. Od znovuobnovení evropského šampionátu juniorů v roce 2011 se český tým nikdy nevrátil bez medaile, což je skvělá bilance.  

V Essenu se nejvíce podle očekávání dařilo dvojce juniorek a párové čtyřce chlapců. Obě tyto posádky ovládly mezinárodní regatu v Mnichově, čímž se pasovaly do pozice adeptů na medaili. Eliška Podrazilová s Annou Šantrůčkovou předvedly svoji sílu už v úvodní rozjížďce, kterou suverénně vyhrály, což jim zajistilo přímý postup do finále. V boji o medaile se startovní pole brzy rozdělilo na dvě části a nebylo pochyb, že stříbrné medailistky z Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires přidají další medaili do své sbírky. Eliška s Aničkou se od startu držely na vedoucí pozici před dotírajícími Němkami.  Po polovině trati začal jejich náskok mírně narůstat, až se v cíli zastavil na necelých 3 s před domácí dvojicí. Obě české veslařky si tak zopakovaly loňský pocit vítězství z Gravelines, kde triumfovaly na párové čtyřce.   

Také párová čtyřka si druhým místem vyjela přímý postup z rozjížďky. Vzhledem k většímu počtu přihlášených posádek však pouze do semifinále. Boj o elitní šestku zvládli kluci s naprostým přehledem a postoupili z prvního místa. Finále začali nejlépe domácí veslaři, naši chlapci začali volněji a po první čtvrtině trati byli čtvrtí s více jak 3 s mankem na první Němce. V polovině však už figurovali na druhém místě těsně za vedoucí pozicí. V poslední pětistovce ukázala čtveřice Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík, Tomáš Zobal velké srdce a touhu po vítězství. Česká párovka nedovolila svým soupeřům oslavit titul na domácí vodě a cílem projela o 0,57 s dříve. Už dva roky tak párovým čtyřkám kralují v Evropě ty, které závodí s českými vlaječkami na veslech!

O dvě bronzové medaile se zasloužila děvčata závodící ve velkých posádkách. Párová čtyřka ve složení Barbora Podrazilová, Marie Štefková, Nikola Kropáčková, Simona Pašková rozjížďku vyhrála a v semifinále skončila druhá. Finálový závod rozjely české veslařky výborně a z druhé pozice tlačily na vedoucí Němky. Bohužel v poslední čtvrtině závodu zbylo více sil domácím reprezentantkám a také Italkám, které se o pouhých 0,14 s vklínily před naši posádku. I tak je třetí místo ale skvělé! Nikola Kropáčková tak zkompletovala svoji medailovou sbírku z mistrovství Evropy juniorů, protože zlato a stříbro již vybojovala na předchozích dvou šampionátech jako členka osmiveslice. I letos dívčí osmiveslice veze domů medaili! Kormidelník Vilém Vítek dovezl svoji posádku na výborném třetím místě. O bronzovou medaili se zasloužily veslařky různých klubů z celé ČR. Jmenovitě od háčka Nella Martincová, Vanda Nejedlová, Valentýna Klimková, Simona Kohoutová, Veronika Skružná, Emma Benýšková, Veronika Činková a Magdalena Kindlová.

 

Dalším českým posádkám se bohužel nepodařilo proklestit si cestu do finále. Nejblíže měl k účasti v boji o medaile dvojskif juniorek. Zuzana Štěpánková s Barborou Mátlovou dlouho držely v semifinále postupovou pozici. V závěrečné části závodu soupeřkám bohužel nestačily a jejich sen o medaili se rozplynul. Náladu si však spravily výhrou ve finále B a z Německa si vezou krásné 7. místo. Druhá místa ve finále B a celkově osmá vybojovala dvojka bez kormidelníka Matyáš Vostatek – Mikuláš Vybíral a čtyřka s kormidelníkem Petr Patočka, Nikolas Ullrich, Roman Kaňa, Kristián Tomek s kormidelníkem Romanem Svobodou. Pro deváté místo si do Essenu přijela čtyřka bez kormidelníka ve složení Vojtěch Málek, Filip Malák, Viktor Wallisch a Sofian Hamidouche. Vojtěch Votruba s Albertem Čekalem skončili v nejpočetněji obsazené disciplíně dvojskifů patnáctí.

Výsledky najdete na oficiální stránce juniorského ME.  

Kompletní fotogalerii najdete zde

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2019 > MEJ 2019 - Essen > Stejně jako loni veze český tým 4 medaile z ME juniorů v Essenu!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352