Dvě české lodě ve finále ME juniorů 2020, tři v semifinále

26.9.2020

📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de

Dvě lodě ve finále A, tři v semifinále! To je výčet českých posádek po prvním dnu Mistrovství Evropy juniorů 2020. Nejlépe si v dopoledních rozjížďkách vedly osmiveslice a párová čtyřka kluků. Obě posádky si dojely pro suverénní vítězství v nejrychlejších časech. Osmiveslici poslala tato výhra přímo do nedělního boje o medaile. Párová čtyřka Jiří Ingr, Michal Zindulka, Jan Chlebovský, Adam Šnajdr se může v klidu chystat na své semifinále, které je na programu v neděli v 9:36. Přímý postup do semifinále vybojovaly také oba dvojskify. Martin Vakoč s Jakubem Jechem začali svůj závod opatrněji. V druhé polovině trati však svoji ztrátu na postupovou pozici dohnali a v poslední pětistovce s přehledem jistili postup z druhého místa. Také dvojskif juniorek bude zítra bojovat o postup do finále. Tereza Vlčková s Emou Starostovou v ranní rozjížďce obsadily třetí místo za loděmi Švýcarska a Ruska.

Zbylé tři české lodě bojovaly v rozjížďkách stejně jako osmiveslice o přímý postup do finále. Bohužel ani jedné posádce se nepodařilo obsadit potřebnou pozici. Obrovskou smůlu si vybrala párová čtyřka juniorek. Čtveřice Simona Kohoutová, Alžběta Zavadilová, Magdalena Novotná a Veronika Činková prohrála souboj o druhé místo se soupeřkami z Francie o nicotné 3 setiny sekundy. Ze zklamání se však svěřenkyně Tomáše Kletečky rychle oklepaly a v opravné jízdě předvedly, že to s útokem na medaili myslí vážně. Opravku vyhrály v nejrychlejším čase dne a zajistily si tak své místo na startu zítřejšího finále A.

O finálový sen přišly po prvním dnu obě čtyřky bez kormidelníka. Oběma posádkám se bohužel nepodařilo probojovat do nedělního finále ani z rozjížďky, ani z opravné jízdy. Chlapci budou tak zítra bojovat o co nejlepší umístění ve finále B, pro děvčata šampionát skončil, protože do jejich kategorie bylo přihlášeno sedm lodí.

Kompletní výsledky a program nedělních semifinále a finále najdete zde

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2020 > MEJ 2020 - Bělehrad > Novinky > Dvě české lodě ve finále ME juniorů 2020, tři v semifinále