Dvě vítězství ve finále B

16.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Českým posádkám se v sobotních finále B dařilo výborně. Dvě z nich dokázaly závod o 7. – 12. místo vyhrát. Obě tak zopakovaly svá umístění z loňského mistrovství světa v americké Sarasotě.

Dvojka bez kormidelníka přijela do Plovdivu s vysokými cíli, bohužel se na jejích výkonech podepsaly zdravotní komplikace Jakuba Podrazila, který se celý šampionát necítil ve své kůži. Vítězům celkového hodnocení světového poháru se tak nepodařilo přejít přes nástrahy semifinále. Na toto zklamání Lukáš Helešic a Jakub Podrazil dokázali ve finále B zapomenout a předvedli skvělý výkon, kterým ukázali, že patří do světové špičky. Pouze na prvním mezičase nejeli na vedoucí pozici. Ve druhé pětistovce se posunuli do čela startovního pole a své postavení udrželi až do cíle. Před druhými Brity doveslovali s náskokem více jak 1s.

Stejně se dařilo také dvojskifu lehkých vah. Dvojice Miroslav Vraštil – Jiří Šimánek projela cílem s náskokem 2,17s před silnými Poláky. Veslařům pražské Dukly se tak světový šampionát povedl mnohem lépe než předchozí Mistrovství Evropy v Glasgow, kde skončili až dvanáctí. Třetí místo ve velmi těsném finále B urvala čtyřka bez kormidelníka mužů. Posádka ve složení Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal veslovala 500m před cílem dokonce na druhém místě, pak však nestačila na výborně finišující Bělorusy. Před čtvrtými Jihoafričany však naši veslaři udrželi třetí místo o pouhých 0,06s. Čeští závodníci 9. místem navázali na šesté z Mistrovství Evropy v Glasgow. Jejich výsledek je velmi nadějný směrem k příštímu roku, kdy bude MS zároveň kvalifikací na olympiádu. Na tu se z Linze probojuje osm nejrychlejších posádek a k osmé pozici chyběl české lodi malý kousek.

Párová čtyřka žen dojela ve finále C druhá. Posádka postavená kolem Mirky Topinkové tak veze z Bulharska 14. místo. Spolu s Mirkou v lodi veslovala Lucie Žabová, Helena Hlasová a Alena Schejbalová.

Dnes na kanále v Plovdivu čeká Ondřeje Synka 13. světové finále v řadě, 11. na skifu. Jen v roce 2002 odešel z finálového závodu dvojskifů na MS bez medaile, na skifu se mu to ještě nestalo! Pětinásobný mistr světa bude od 11:04 útočit na rekordní šestý titul mistra světa! Ještě před ním se na start postaví dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová, jejichž finále B začíná v 10:02.

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352