Dvojka a dvojskif vítězně na mezinárodní regatě v Ratzeburgu

4.6.2018

Nejen na úvodním kole světového poháru se o víkendu představili čeští veslaři. Mladí závodníci se vydali poměřit své síly s mezinárodní konkurencí do německého Ratzeburgu. Na sever Německa se sjeli sportovci z různých koutů světa, dokonce až z HongKongu a Thajska.

Většina posádek jela v sobotu i v neděli ve stejném složení. V sobotním programu se nejlépe dařilo dvojce bez kormidelníka Jakub Grabmüller – Matěj Tikal. Veslaři pražské Dukly dojeli druzí za soupeři z Holandska, na které v poslední čtvrtině závodu sjeli téměř 5s. Předjet je však o 0,34s nestihli. Mezi veslaři do 23 let však zvítězili s velkým náskokem. I druhý den dojeli Jakub s Matějem na druhé pozici. V nedělních závodech se jejich výsledek povedlo zopakovat dvojskifu žen. Pavlína Flamíková se Zuzanou Metlickou zlepšily sobotní páté místo a v těsném závodě dojely druhé. A jelikož vítězné Norky jsou o něco starší, české veslařky tak vybojovaly vítězství v U23 kategorii. Anička Žabová si v neděli o jedno místo polepšila oproti sobotě a propracovala se mezi první trojici skifařek do 23 let.

Na pomyslné stupně vítězů se také podařilo dvakrát dostat Janu Hájkovi, který jako jediný z české výpravy nepatří mezi závodníky U23. V sobotu dojel třetí na skifu lehkých vah za veslaři z HongKongu a Německa, v neděli se mu povedlo zopakovat stejný výsledek i na dvojskifu lehkých vah společně s Janem Fleissnerem. Lehká párová čtyřka Jan Chládek, Jonáš Friedrich, Ondřej Čermák, Luboš Zapletal dojela v sobotu druhá. V neděli ve větší konkurenci stačil výkon kluků na šesté místo.  

Parádní víkend zažila i Zuzana Nečasová. V sobotu si na dvojskifu lehkých vah společně se Zuzkou Valsovou dojela pro čtvrté místo. V neděli vyměnila dvojskif za skif, na kterém se jí dařilo ještě lépe, když cílovou čáru proťala jako druhá. V nedělním závodě dvojskifů lehkých vah se více dařilo Lindě Skálové a Tereze Businské, které vybojovaly třetí místo. Hned za nimi byla Zuzka Valsová tentokrát s Karolínou Teimerovou.

Výsledky všech českých veslařů najdete v přiloženém souboru.

Soubor:vysledkyceskychveslaru.pdfPopis:

Kompletní výsledky jsou zde.

Foto: Sára Meuerová

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Dvojka a dvojskif vítězně na mezinárodní regatě v Ratzeburgu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352