Dvojka bez kormidelníka Helešic - Podrazil zazářila v rozjížďce SP v Ottensheimu

22.6.2018

Foto Pavel MyškaFoto Pavel Myška
Foto Pavel Myška

Všechny tři české posádky absolvovaly dnes své rozjížďky ve II. kole světového poháru. V Ottensheimu se nejlépe dařilo dvojce bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil, která suverénně rozdrtila všechny své soupeře a ve skvělém čase 6:18,870 projela cílem první. Kluci předvedli famózní výkon, druhé Bělorusy za sebou nechali téměř o 14s a zajistili si tak přímý postup do finále. Jen bratři Sinkovičové z Chorvatska dosáhli v první rozjížďce o kousek lepšího času. V zítřejším semifinále se naši veslaři poperou o své místo ve finálovém souboji. Šance je veliká!

Ženským posádkám se bohužel již tak dobře nedařilo. Dvojskif Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová, vracející se na světovou scénu po zranění Lenky, skončil ve své rozjížďce čtvrtý za Holanďankami a dvěma loděmi Německa. Děvčata tak budou muset zabojovat o finále v sobotní opravné jízdě. Do opravné jízdy musí nastoupit také párová čtyřka žen a vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí z ní stejně jako dvojskif může postoupit rovnou do finále. Čtveřici Alena Schejbalová, Lucie Heranová, Helena Hlasová a na stroku jedoucí Mirka Topinková se první společný závod nevydařil podle představ, když dojela na šestém místě.

Časový pořad sobotních semifinále a oprávek najdete zde.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Dvojka bez kormidelníka Helešic - Podrazil zazářila v rozjížďce SP v Ottensheimu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352