Dvojka juniorek zazářila v rozjížďce Mistrovství světa juniorů v Tokiu

9.8.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou zazářily v úvodní rozjížďce Mistrovství světa juniorů 2019 a názorně předvedly všem soupeřkám, s jakou formou do Japonska přicestovaly. Stříbrné medailistky z Olympijských her mládeže 2018 suverénně vyhrály svoji jízdu a zajistily si přímý postup do nedělního finále. Mladé české veslařky se od startu usadily na čele startovního pole a jely si pro důležité první místo. Krok s nimi držela pouze posádka Číny. „Sice jsme nepočítaly s Čínou, ale bylo to úplně v pohodě! Do kiláku jsme jely spolu, pak jsme si daly nástup a ujely jim!“ přiznala Eliška Podrazilová, že výkon asijských závodnic byl trochu překvapením. Svěřenkyně Luboše Ondráčka projely cílem s náskokem 4,4s, třetí Austrálie ztratila přes 20s. Elišce s Aničkou se podařilo zajet suverénně nejrychlejší čas ze všech posádek. Vítězky druhé rozjížďky z Německa byly o 5,44s pomalejší. Finále je na programu v neděli v 10:15 SEČ.

O postup do semifinále bojovala Barbora Podrazilová. Skifařka VK Blesk po nepovedené rozjížďce musela nastoupit do opravné jízdy. Bohužel ani tentokrát se jí mezi nejlepší dvanáctku postoupit nepodařilo. Cílem projela na třetím místě za reprezentantkami Číny a Alžírska. Na potřebné druhé místo ztratila více jak 7s. Báru tak v pátek čeká semifinále C/D a v sobotu závod o konečné umístění.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2019 - Tokio > Dvojka juniorek zazářila v rozjížďce Mistrovství světa juniorů v Tokiu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352