Dvojka žen pojede podruhé za sebou finále SP

22.5.2021

📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de

Čtyři české lodě dnes bojovaly o finále světového poháru v Lucernu. Nejlépe se dařilo dvojce bez kormidelníka žen. Anna ŠantrůčkováPavlínou Flamíkovou dojely v opravné jízdě na čtvrtém místě a jako poslední se kvalifikovaly do zítřejšího finále. Svěřenkyně Tomáš Kacovského tak po 2. místě v I. kole SP v Záhřebu budou opět bojovat o medaile. Finálový závod odstartuje v neděli v 10:15. V přímém přenosu jej bude vysílat HBBTV ČT. Stejně jako finále dvojskifu žen, do kterého se Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou probojovaly již včera. Jejich boj o medaile začne v 12:59. Záznam celého finálového programu poběží na ČT sport v pondělí v 8:20.

Mužským posádkám se bohužel postoupit nepodařilo. Nejblíže k účasti v elitní šestce měla párová čtyřka. Čtveřice Jan Fleissner, Jan Potůček, Tomáš Šišma, Filip Zima bojovala do posledních metrů a k úspěchu jí chybělo 0,76s. Ani k vítězství nebylo daleko. Na první Brity ztratili čeští veslaři necelé 4s. Páté místo sice znamená konec této nadějné posádky na jezeře Rotsee, mladí veslaři ale nadchli svého trenéra. „Jsem pyšnej na to, co tady v opravce kluci předvedli! Vždyť minimálně dva z našich dnešních soupeřů pojedou v Tokiu v olympijském finále párových čtyřek a my s nimi jedeme až do cíle. To i přes to, že máme dva závodní víkendy po sobě. Hned v pondělí po dokvalifikaci jsem účasti na druhém kole světového poháru trochu litoval, ale teď zpětně rozhodně nelituji. Byl to skvělý závod, bohužel bez štěstí na jeho konci, který nás opět obohatil o cenné zkušenosti. Teď si od sebe odpočineme, starší z lodě se vrátí k rozvoji individuální výkonnosti, mladí snad uplatní vše nasbírané v kategorii do 23 let,“ vyzdvihl Jan Navrátil kvalitu soupeřů a nastínil program párové čtyřky na další měsíc a půl.

Skifař Ondřej Synek i Jakub Podrazil s Janem Cincibuchem na dvojskifu dojeli v semifinále na šestých místech a zítra je čeká finále B.

Více fotek v albu Druhý den SP v Lucernu

Nedělní program českých posádek

M2x9:40 FBCZE POLGERROULTUGBR2
M1x9:55 FBBELBLRGREJPNITA2CZE
W2-10:15 FAIRL2IRL1ESPROUCHICZE
W2x12:59 FANED2CZE ROUUSANED1ITA1
Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Novinky > Dvojka žen pojede podruhé za sebou finále SP

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352