Dvojskif a noncox jsou ve finále ME v Glasgow

3.8.2018

Foto František PiškuleFoto František Piškule
Foto František Piškule
Foto František PiškuleFoto František Piškule
Foto František Piškule

Mnohem lépe než včera se dnes dařilo českým veslařům na Mistrovství Evropy 2018 v Glasgow. Na dráze ve Strathclyde mohli diváci vidět všechny české posádky, které se účastní tohoto šampionátu.

Jako první vyrazily do boje obhájkyně titulu mistryň Evropy z roku 2017, Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou. Veslařky Slavie odstartovaly svoji opravnou jízdu výborně a po prvních 500m držely vedoucí pozici. V průběhu závodu se sice mírně propadly startovním polem, do cíle však přijely na třetím místě, což bohatě stačilo na postup do zítřejšího finále A, kde tak budou mít možnost hájit svůj loňský triumf.

Stejně skvěle se dařilo i čtyřce bez kormidelníka, která k postupu do finále potřebovala dojet nejhůře druhá. Čtveřice Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal začala závod na třetím místě za loděmi Rumunska a Německa. Za polovinou trati se však naše čtyřka propracovala na druhé postupové místo za rumunské mistry světa do 23 let z Poznaně, které udržela až do cíle. Veslaři Dukly tak v teprve druhém mezinárodním závodě v tomto složení vybojovali skvělý úspěch, který můžou zítra v 13:00 SEČ ještě vylepšit.  

Postup z opravné jízdy vybojoval také dvojskif lehkých vah. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem nestačili jen na Brity a Slováky a jako poslední postoupili do zítřejšího semifinále. Jediné lodi, které se bohužel nepodařilo v opravných jízdách uspět, je párová čtyřka žen. Posádka ve složení Lucie Heranová, Alena Schejbalová, Helena Hlasová, Mirka Topinková dojela na pátém místě a zítra se pokusí o co nejlepší výsledek ve finále B.

Párovou čtyřku lehkých vah čekala vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí exhibiční jízda o dráhu. Čeští veslaři neudrželi v poslední čtvrtině trati druhé místo a propadli se na čtvrté. Ve výsledcích jsou přesto uvedeni na třetí pozici, jelikož suverénní vítězové z Itálie neměli dostatečnou váhu lodě a z výsledků byli vyškrtnuti.

Sobotní program českých posádek

W4x- FB 10:54 CZE GERITA FRANOR 
LM2x SA/B 11:54 AUTPOLIRLBELGBRCZE
LM4x- FA 12:02 ITARUSNORNEDCZE HUN
M4- FA 13:00 FRAROUNEDGBRITACZE
W2x FA 13:45 CZE FRALTUNEDITAPOL

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > ME 2018 - Glasgow > Novinky > Dvojskif a noncox jsou ve finále ME v Glasgow
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352