Dvojskif juniorek míří do semifinále Mistrovství světa juniorů 2021

12.8.2021

📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Tři české lodě zasáhly do druhého dne Mistrovství světa juniorů 2021. Na kanále v Plovdivu se nejvíce dařilo dvojskifu juniorek, který po včerejším nezdaru v rozjížďce bojoval v opravné jízdě. Zuzana Pazourková s Lenkou Studenou rozjely důležitý závod opatrně. Po první čtvrtině trati se držely na posledním 5. místě se ztrátou více jak 4,5 s na druhou postupovou pozici. Postupně se však brněnské veslařky začaly posouvat startovním polem dopředu. Především v druhé polovině trati výrazně zrychlily a posledním mezičasem už projely jako třetí. 350m před cílem se prohnaly také kolem dánské dvojice a 2. místo za vítěznými Irkami udržely v poklidu až do konce. „Ještě teď mám tep tak 200. Na kiláku už jsem přestával věřit,“ přiznal po závodě Jakub Litera, kterého jeho svěřenkyně přivedly téměř k šílenství.

Premiérová vystoupení na juniorském MS v Plovdivu mají za sebou poslední dvě české lodě. Ani jedné se ale nepodařilo vybojovat přímý postup do finále. Párová čtyřka juniorek dojela třetí za loděmi Německa a Kanady. Čtveřice Ema Starostová, Veronika Zámostná, Eliška Švejdová, Kristýna Macková ztratila na jedinou postupovou pozici 8 s a o účast ve finále bude muset zabojovat zítra v opravné jízdě. Ta čeká také osmiveslici juniorů, která dnes soupeřům nestačila. Posádka ve složení Filip Snášel, Martin Vakoč, Hugo Růžička, Martin Sedlák, Richard Krejčí, Jiří Oppitz, Tomáš Gajdušek, Michal Zindulka a korm. Adam Novák dojela na 5. místě a zítra ji také čeká opravka. Cestu do boje o medaile zajistí oběma lodím umístění do druhého místa. 

Album s fotkami z úvodních rozjížděk je ve fotogalerii Mistrovství světa juniorů 2021.

Páteční program českých posádek

JW4x R29:12NEDITACZE RUS 1-2 ->FA
3.. ->FB
JM8+ R19:18CZE ROUITAHUNUKR1-2 ->FA
3.. ->FB
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2021 - Plovdiv > Novinky > Dvojskif juniorek míří do semifinále Mistrovství světa juniorů 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352