Dvojskif sester Antošových byl na MS čvrtý

7.11.2010

ČTK:Hamilton (Nový Zéland) - Dvojskif sester Lenky a Jitky Antošových obsadil čtvrté místo na mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. České reprezentantky na jezeře Karapiro dlouho bojovaly o bronzové medaile, ve finiši ale podlehly zkušenějším obhájkyním titulu z loňského šampionátu Magdaleně Fularczykové a Julii Michalské z Polska. Zlato dnes získaly suverénní Britky Anna Watkinsová a Katherine Graingerová.

Sestry Antošovy do finále dobře odstartovaly, v první polovině trati byly čtvrté a po kilometru se posunuly na třetí pozici. V závěru závodu ale svěřenkyně trenéra Josefa Lukše nedokázaly odolat polskému ataku a dojely s odstupem 0,64 sekundy od bronzu čtvrté. O jedno místo tak vylepšily svůj výsledek z minulého světového šampionátu v Poznani.

"Myslím, že můžeme být spokojené. Byl to dobrý závod. Jen to čtvrté místo trochu zamrzelo, ale to je sport," řekla Lenka Antošová ČTK. Závěrečný útok Polek sesterská dvojice předpokládala. "Věděly jsme, že budou v posledních pěti stech metrech hodně rychlé," přiznala mladší z české dvojice.

Mužský dvojskif David Jirka, Petr Vitásek se představil v B-finále, ve kterém obsadil třetí místo. Bronzová posádka z letošního evropského šampionátu skončila celkově devátá. Česká minivýprava tak vybojovala na Novém Zélandu jedno první (Ondřej Synek), dvě čtvrtá a jedno deváté místo.

Nejúspěšnější výpravou na jezeře Karapiro se stala Velká Británie, jejíž veslaři posbírali jedenáct medailí, z toho pět zlatých. Stejný počet prvenství získali i Němci. Česká republiky obsadila v medailové tabulce díky Synkově triumfu desátou příčku.

Šampionát se zapsal do historie i diváckým rekordem, v průběhu osmi dnů jej navštívilo 66.771 fanoušků veslování. Dosavadní maximum drželo Německo z mistrovství 2007 v Mnichově.

MS ve veslování na Novém Zélandu - finálové jízdy:

Muži:

Skif lehkých vah: 1. Miani (It.) 7:05,82, 2. Babač (SR) 7:08,19, 3. Galambos (Maď.) 7:09,86.

Dvojskif: 1. Cohen, Sullivan (N. Zél.) 6:22,63, 2. Wells, Bateman (Brit.) 6:24,21, 3. Berrest, Bahain (Fr.) 6:28,54, ...B-finále: 3. Jirka, Vitásek (ČR).

Osma: 1. Německo (Hauffe, Reinelt, Wilke, Mennigen, R. Schmidt, Müller, Seifert, S. Schmidt, korm. Sauer) 5:33,84, 2. Británie 5:34,46, 3. Austrálie 5:35,96.

Osma lehkých vah: 1. Německo (Wisgott, Gerhardt, Lüke, Wichert, J. Kühner, Seibt, Schömann-FincK, M. Kühner, korm. Kowert) 5:48,61, 2. Austrálie 5:50,27, 3. Čína 5:52,24.

Ženy:

Skif lehkých vah: 1. Drägerová (Něm.) 7:43,45, 2. Aylingová (N. Zél.) 7:48,48, 3. Milaniová (It.) 7:49,04.

Dvojskif: 1. Watkinsová, Graingerová (Brit.) 7:04,70, 2. Horeová, Crowová (Austr.) 7:10,08, 3. Fularczyková, Michalská (Pol.) 7:14,40, 4. L. Antošová, J. Antošová (ČR) 7:15,04.

Osma: 1. USA (Goodaleová, Polková, Redmanová, Ritzelová, Lofgrenová, Loganová, Musnická, Glessnerová, korm. Whippleová) 6:12,42, 2. Kanada 6:16,12, 3. Rumunsko 6:18,96.