Dvojutkání ukrajinských a litoměřických juniorských veslařů provázela skvělá atmosféra

8.5.2022

📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 Tereza Krejzová📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová
📷 Tereza Krejzová

Sobota 7. května, ideální počasí, dobrá nálada a veslařská loděnice v Litoměřicích hostí ukrajinské veslaře. Juniorští závodníci poměřili síly na tzv. dvojutkání.

Hlavní organizátor závodu Vojtěch Zadák chtěl zpestřit, jak pobyt mladým ukrajinským veslařům, kteří našli útočiště v Račicích, tak litoměřickým juniorům, aby poznali nové, zajímavé přátele. Závody dostaly charitativní rozměr. Výtěžek z dobrovolného vstupného byl věnován ukrajinským závodníkům.
„Závod beze zbytku splnil naše očekávání, počasí nám přálo a dorazilo hodně diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru, navíc jsme viděli velmi vyrovnané a hodnotné sportovní výkony, které diváky musely bavit,“ zhodnotil průběh akce Vojtěch Zadák.

Nadšení byli i samotní závodníci. „Je hezké počasí a bude to zábava, potkáváme nové lidi, je tady skvělá parta a člověka to vytrhne z přemýšlení nad těmi nejhoršími věcmi, všichni si to užijeme,“ těšila se na závod Aneta Krejčová, která za litoměřický klub vesluje už tři roky.
„Moc se všichni těšíme, je to super, pro všechny aspoň trochu zpestření a přijdeme na jiné myšlenky. Veslují (ukrajinské posádky) fakt moc dobře a budou asi vyhrávat,“ dodala Nela, která nakonec doplnila tři ukrajinské závodnice v párovce.
„Na závody se moc těšíme, jsme rádi, že pro naše soupeře to bude příležitost si oživit jejich pobyt v Račicích a nebýt pořád na jednom místě,“ doplnil za celou skupinu juniorů Lukáš Zadák.

Během odpoledne bylo na programu šest závodů 1x jky, 4- jři, 2x jky, 2x jři, 4x jky, 8+ jři. Závodilo se na kilometrové trati s hodně vyrovnanými dojezdy. Závod osem by si zasloužil fotofinishJ
Závod podpořilo město Litoměřice, medaile předával společně s Vojtěchem Zadákem první místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

„Se závody jsme opravdu moc spokojení. Objednané pěkné počasí, díky. Využili jsme toho a před závody jsme se prošli po tomto krásném městě, navíc všechno, co se naplánovalo se také uskutečnilo, což je úžasné,“ hodnotil odpolední program v Litoměřicích trenér ukrajinských mládežnických reprezentantů Yevhen Boritskiy. „Ještě jednou bych chtěl litoměřickému klubu za vše poděkovat, a především za to, že nám na dnešek obstaral opravdu kvalitní lodě, na kterých se skvěle závodilo a lidem, kteří dorazili jako diváci za skvělou až radostnou, sváteční atmosféru“, doplnil Yevhen Boritskiy.

Ukrajinský trenér, který se o celou skupinu dvanácti mladých veslařů v Česku stará spíš jako jejich táta, si celkově moc pochvaloval jejich dočasné bydlení v Račicích. „Jídlo je absolutně perfektní i z hlediska trenéra máme skvělé ubytovací podmínky. Především jsem šťastný za dlouhé postele, protože tady s sebou mám dvoumetrové kluky. Máme v podstatě všechno, co potřebujeme. Jediné, co bychom ještě potřebovali je zapůjčení nějakých lodí, abychom mohli trénovat i na vodě,“ dodává Yevhen, na kterém je vidět skutečná vděčnost za to, jak byli v Račicích přijati.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Dvojutkání ukrajinských a litoměřických juniorských veslařů provázela skvělá atmosféra

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352