Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou si splnily sen a jsou juniorskými mistryněmi světa!

11.8.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Josef Johánek/ S trenérem Lubošem OndráčkemFoto Josef Johánek/ S trenérem Lubošem Ondráčkem
Foto Josef Johánek/ S trenérem Lubošem Ondráčkem
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

V ranních hodinách se české veslování dočkalo dalšího velkého úspěchu. Anička Šantrůčková s Eliškou Podrazilovou naplnily očekávání a v Tokiu vybojovaly titul juniorských mistryň světa na dvojce bez kormidelníka. Natáhly tak sérii zlatých medailí, které české juniorské výpravy vozí z mistrovství světa od roku 2016.

Mladé veslařky SK Hamr a Blesku od startu mířily za svým cílem a brzy si vypracovaly mírný náskok před svými soupeřkami. V polovině závodu už veslovaly na čele pouze s posádkou Číny, které však Eliška s Aničkou neustále poodjížděly. 500m před cílem už nebylo o vítězi pochyb. Stříbrné medailistky z Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires vedly s náskokem 3,57s., který v poslední čtvrtině závodu ještě zvýraznily. Svěřenkyně Luboše Ondráčka si dojely pro největší triumf v kariéře s náskokem téměř 6s a k evropskému zlatu, které vybojovaly v květnu v Essenu, přidaly i světové! „Loni jsme dojely čtvrté na párové čtyřce, proto jsme letos měli v plánu zajet lepší výsledek! Jsme šťastná, ale stěží můžu mluvit. Závod se nám jel moc dobře, ale popravdě si z něj moc nepamatuji! Snila jsem o takovém vítězství hodně! Závodiště je dobré. Horko bylo šílené, ale dneska jsme to zvládly!“ neskrývala nadšení veslovodka Eliška Podrazilová.

Druhou českou lodí ve finále juniorského mistrovství světa byla párová čtyřka juniorů. Čtveřice Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík, Tomáš Zobal také předvedla parádní výkon. Juniorští mistři Evropy jeli celý závod na čtvrté pozici, se kterou se však nechtěli smířit. Proto předvedli mocný finiš a výrazně stáhli třetí Rusy. Vysněná medaile však klukům unikla o vlásek. Pouhých 0,53s je dělilo od světového bronzu. Čtvrté místo je však v obrovské konkurenci výborný výsledek!

Ve finále B startovala párová čtyřka juniorek. Děvčata se rychle oklepala ze semifinálového zklamání, ve kterém jim postup do boje o medaile unikl v poslední čtvrtině závodu, a na závěr šampionátu si dojela pro vítězství. Tím posádka Barbora Mátlová, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Simona Pašková vybojovala parádní sedmé místo na juniorském mistrovství světa!

 Soubor:jw2-.pdfPopis:

Soubor:jm4x.pdfPopis:

Soubor:jw4x.pdfPopis:

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2019 - Tokio > Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou si splnily sen a jsou juniorskými mistryněmi světa!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352