Evropský šampionát bude prvním testem dvojskifu Synek - Podrazil

8.4.2021

Netradičně již v první polovině dubna se v letošním roce uskuteční Mistrovství Evropy 2021 ve veslování, které odstartuje pátečními rozjížďkami. V italském Varese se představí také pět českých posádek. Největší pozornost bude jistě zaměřena na dvojskif Ondřej Synek – Jakub Podrazil. Trojnásobný olympijský medailista se na spolupráci s Jakubem Podrazilem domluvil již na začátku loňského roku. Pandemie Covid-19 jim však cíl kvalifikovat se na OH v Tokiu o rok odsunula. Svěřence Milana Dolečka st. proto v Itálii čeká první mezinárodní test, ve kterém si chtějí ověřit svoji formu před finální olympijskou kvalifikací, která je na programu v polovině května. „Pokud se chceme probojovat na olympiádu a být konkurenceschopní, tak bychom se určitě měli dostat do finále a tam jet vyrovnaný závod o přední příčky. To je náš cíl a s tím jsme do toho i s Kubou v loňském roce šli, kdy jsme si nějaká pravidla nastavili," uvedl pětinásobný mistr světa na online tiskové konferenci minulý týden.

Česká výprava obsadí všechny mužské párové disciplíny bez omezení váhy. Mezi skifaři se pokusí prosadit Jan Cincibuch, který dosud startoval především mezi veslaři lehkých vah. Do výběru párové čtyřky se prosadili dva mistři Evropy do 23 let z loňského roku, Filip Zima a Tomáš Šišma. V lodi je doplní Janové Potůček s Fleissnerem. Čtveřice mladých závodníků ověšená tituly a medailemi z evropských i světových šampionátů juniorů a do 23 let odjela na Apeninský poloostrov s cílem prorazit také v seniorské kategorii.

„Vzhledem k různým okolnostem jsem finální sestavu vybral až na březnovém zahraničním soustředění. Moc rychlostní přípravy zatím neproběhlo, ale troufám si tvrdit, že na tom bude většina soupeřů podobně, je teprve jaro! Nálada v posádce je velmi dobrá a všichni se těšíme, až se zítra odkryjí karty. Při 14 lodích se budeme v pátek především bránit třetímu finále, ale doufáme, že si důstojně zazávodíme v malém finále,“ vzhlíží s optimismem ke startu ME trenér párovky, Jan Navrátil.

Dvojskif mužů lehkých vah zůstal oproti předchozím rokům beze změny. Jiří ŠimánekMiroslavem Vraštilem se na mezinárodní scéně ukážou po roční odmlce. Hlavním cílem této dvojice je završit olympijský cyklus účastí v Tokiu, která jim na posledním světovém šampionátu unikla o tři pozice. Evropský šampionát poslouží svěřencům Michala Vabrouška k otestování aktuální formy před květnovou dokvalifikací.

Jedinou ženskou posádkou v českém týmu je dvojka bez kormidelníka. Anna Šantrůčková s Pavlínou Flamíkovou pokračují ve spolupráci z loňského roku, kdy děvčata dojela čtvrtá na ME do 23 let. Čtvrté místo z loňského mistrovství Evropy nebudou obhajovat Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou. Nejlepší české veslařky před začátkem sezóny přibrzdily zdravotní problémy a na dvojskifu se tak objeví až v I. kole světového poháru v chorvatském Záhřebu.  

Třídenní šampionát vyvrcholí nedělními finálovými jízdami, které v přímém přenosu odvysílá Česká televize na programu ČT sport od 11:45. Průběžné novinky a výsledky je možné sledovat na stránce World Rowing.  

Nominace českého týmu

Páteční program českých posádek

W2- 10:21H2DENROUCZEIRL  1-2...FA 3...R
M2x 10:51H1POLSWECZEGBRSVKFIN1...SA/B 2...R
M1x  12:45 H3 SRBCZE RUS NED DEN MDA 1...SA/B 2...R 
LM2x 13:15 H2 FRANED CZE GER RUS 1-3...SA/B 4...R 
M4x  13:40 H2 LTU RUS EST ROU CZE  1-3...SA/B 4...R 
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2021 > ME 2021 Varese > Novinky > Evropský šampionát bude prvním testem dvojskifu Synek - Podrazil

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352