Fantazie! Eliška Podrazilová s Annou Šantrůčkovou vezou z Buenos Aires stříbro

10.10.2018

Photo: Igor MeijerPhoto: Igor Meijer
Photo: Igor Meijer
Photo: Igor MeijerPhoto: Igor Meijer
Photo: Igor Meijer

Na Olympijských hrách mládeže se českým posádkám daří báječně! Eliška Podrazilová s Annou Šantrůčkovou navázaly na čtyři roky starý úspěch Lukáše Helešice s Miroslavem Jechem a stejně jako oni si dojely pro skvělou stříbrnou medaili. Mladé veslařky na své cestě do finále zaváhaly jen jednou. V úvodní jízdě na čas dojely až sedmé. V následujících rozjížďkách však vyhrály oba závody a díky dvoubodové bonifikaci za nejrychlejší čas v prvním kole získaly nejvíce bodů ze všech posádek. Svoji suverenitu ukázaly letošní juniorské mistryně Evropy na párové čtyřce i v semifinále, ve kterém si poradily s nebezpečnými Rumunkami. Přemožitelky našla česká dvojka až v úplně posledním závodě. Finálový boj byl velmi těsný a tři vyrovnané lodě bojovaly o vítězství do posledních centimetrů.  Naše děvčata nedala juniorským mistryním světa v této disciplíně ani milimetr zadarmo. Bohužel Řekyně byly o něco šťastnější a o pouhých 0,09s si dojely pro další zlatý úspěch. Eliška Podrazilová z VK Blesk a Anička Šantrůčková z SK Hamr však po závodě zářily štěstím, protože druhé místo na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires je fantastické. 

Gabriel Mahler si na vyvrcholení svého závodu musel počkat do dneška. Ve včerejším čtvrtfinále se však popasoval s nelehkou situací! Nejprve mu kroupy poničily loď, s čímž se však organizátoři dokázali vypořádat a loď včas opravili. Povítr, který na dráze panoval, také Gabrielovi příliš nesedí, což dokázal na domácím MSJ v Račicích. A aby toho nebylo málo, nasazení do čtvrtfinále mu přineslo dva velmi silné soupeře. Švýcar Kai Schartzle svoji roli favorita potvrdil. O druhé místo se však strhl nelítostný boj. Gabriel bojoval s Uruguaycem, který v rozjížďkách sice nasbíral méně bodů než český skifař, v obou jízdách však zajel rychlejší čas. Gabriel se ani jedné z překážek nezalekl a o 0,54s jihoamerického soupeře porazil. Z druhého místa se tak prokousal do dnešního semifinále, které začne v 15:24 SEČ a bude čistě evropské. Gabiho soupeři budou Bělorus, Ukrajinec a Řek. Velké finále následuje v 15:52.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Fantazie! Eliška Podrazilová s Annou Šantrůčkovou vezou z Buenos Aires stříbro

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352