Finále za odměnu

28.7.2021

📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Český olympijský výbor📷 Český olympijský výbor
📷 Český olympijský výbor

Pět roků se společně chystali na tento moment. Poprvé spolu na dvojskifu lehkých vah závodili Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem v I. kole světového poháru 2017 a hned vybojovali stříbrné medaile, když porazili i stříbrné olympijské medailisty z Irska. Za dobu své spolupráce dvakrát dojeli sedmí na mistrovství světa, ale nikdy neprolomili finálové brány světového šampionátu. Až dnes brzy ráno středoevropského času překonali nástrahy semifinále. V nejdůležitějším závodě kariéry! Svěřenci Michala Vabrouška si poradili s tvrdými podmínkami na závodišti Sea Forest Waterway a postoupili do olympijského finále! „Že jsme tam, je parádní. Teď už to zítra bude za odměnu. Doufám, že si to hrozně užijeme, že už nebudeme tak nervózní a dáme do toho všechno,“ řekl šťastný Jiří Šimánek České televizi po dnešním semifinále.

Do finálového závodu se podle očekávání probojovaly favorizované lodě Irska, Itálie a Německa. S nimi budou o medaile usilovat kromě českých veslařů také Uruguayci a Belgičané. „Teď jdeme zregenerovat. Musíme se připravit na zítra. Dobrý je, že tam máme tu Uruguay. Věřím, že máme na to je předjet. Že můžeme ujet ještě nějaká místa. Můžeme určitě závodit s Belgičanem. Zítra by měly být lepší podmínky, ale jak jsme dneska viděli, může se stát cokoliv. Nepředpokládám, že by se znova někdo cvaknul, ale je to tady divoký,“ věří mladší člen posádky, že s Miroslavem Vraštilem pod pěti kruhy ještě neřekli poslední slovo. Stejně jako v olympijské dokvalifikaci v Luzernu čeká veslařské hrdiny finálový závod hned druhý den po semifinále. Boj o medaile začne ve čtvrtek v 2:50 SEČ a v přímém přenosu jej bude vysílat ČT sport.  

Do čtvrtečního programu zasáhne také skifař Jan Fleissner, jenž se představí v semifinále C/D. Jeho snaha o postup do finále C odstartuje v 4:50 SEČ.

Program českých posádek 

čtvrtek 29. 7. 2021

LM2x2:50FINÁLE ACZE ITAIRLGERURUBEL 
M1x4:50semifinále C/DZIMEGYNZLTURCZE KAZ1-3 ->FC
4..->FD

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352