Registrované fórum

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé.

 

Stránkování

<1 2 3 4 5 67 8 9 10 >> >
 
 
 • Časy Renerák

  Jaroslav Pazdera Dobrý den,
  pokud to ještě někdo stihne do víkendových závodů, mohl by prosím někdo doplnit časový harmonogram k Reneráku? Na závody přeci jen jedou i prarodiče některých dětí a není pro ně uplně příjemné prostát celý den u vody, když pak jejich vnouče jede pak až někdy odpoledne.
  Děkuji za ochotu.
  J.Pazdera

  • Jaroslav Pazdera Ať už tam časy doplnil kdokoli, velmi mu děkuji... :-)

 • Nechybí někomu po Hořínu krakorce?

  Pavel Vychodil Ahoj, po Hoříně nám v loděnici přebývají skifové krakorce - zjevně je někdo od nás omylem naložil. Jedná se o klasické "hliníkové" s černými vzpěrami, je na nich fixou špatně čitelné jméno - možná MÉĎA? prosím, ať se ozve majitel, přivezeme do Račic na kontrolky. Tímto se samozřejmě omlouvám za nějakého horlivce :-) Kontakt - Pavel Vychodil, VK Přerov, vychodil@veslo-prerov.cz, 608 854 821.

 • Jak s povinným vybavením na skifu?

  Antonín Janák Když dáme do skifu povinných 15 m lana, hasicí přístroj a záchrannou vestu, moc místa tam nezbude, není-liž pravda

  • Petr Felix Chudoba Nesmíte hned každému všechno věřit. Hasicí přístroj na skifu nepotřebujete, vyvazovací lanko stačí pětimetrové a kromě vesty už máte povinnou už jenom vylejvačku. Jako účastník plavebního provozu tohle všechno máte znát a podle tvrzení Vašich svazových zástupců také znáte.

 • Nepravdivé informace

  Jiří Slavík Při trenažérových závodech v Děčíně 13.2.2016 jsem zajišťoval zdravotní službu a ošetřoval závodnici SK Hamr. O jejím stavu jsem detailně informoval jejího trenéra Adama Kapu a v obecné rovině pak ředitele závodu Zdeňka Žabu, a ještě dvě osoby, které mě o to požádaly- trenérku ženského družstva Ivu Uhlovou a ještě jednoho pána vyššího středního věku, který byl situaci přítomen a kterého sice neznám jménem, ale potkávám ho na různých veslařských akcích.
  Dne 19.2. mě kontaktoval zástupce STK René Vondrák s tím, že se na svazu "povídá" ,že jsem při výše uvedené situaci řekl, že trenér Luboš Ondráček dopuje své závodníky, že tuto informaci má od pana Možného (kterého podle jména osobně neznám) a paní Ivy Uhlové.
  Prohlašuji, že jsem nic takového ani náznakem neřekl a žádám ,aby mi nebyly do úst vkládány takové nehorázné lži. Myslím, že se nedopustím porušení lékařského tajemství, když uvedu to, co jsem ve výše uvedené situaci řekl : "Jedná se o stav hyperventilační tetanie, který může být způsobený extrémně zvýšenou nervozitou před závodem , přemotivováním , ev. použitím většího množství kofeinu a protože se nejednalo u této závodnice o první potíže tohoto druhu, bylo by dobře s ní psychologicky pracovat a ev. se vyvarovat použití kofeinových přípravků." Toť téměř doslovně vše. Všichni doufám víme ,že kofein není zakázanou látkou a že bych na místě provedl nějaký laboratorní rychlotest ? Tak naivní představy snad nikdo ani nemůže mít. A i kdybych snad disponoval nějakou potřebnou přenosnou technikou (nejsem si jistý zda taková vůbec existuje),proč bych to dělal. Proti Luboši Ondráčkovi nic nemám a proti uvedené závodnici už vůbec ne .
  Jsem si vědom, že pomluva je trestný čin s poměrně vysokou trestní sazbou a proto si dávám velký pozor ,co říkám. Bohužel si toho asi nejsou vědomi ti, co šíří lživé informace a posouvají tak "hon" na Luboš Ondráčka daleko za hranice vkusu.

  MUDr. Jiří Slavík , Děčín

  • Jiří Slavík Postupem času se ukázalo, že vše bylo úplně jinak. To, co jsem měl říci já ,řekl snad někdo jiný a jak se tato informace šířila veslařskou komunitou, došlo při jejím předávání ke zkreslení.
   Jsem rád, že se vše nakonec vysvětlilo a věřím, že pánové Vondrák a Možný považovali k nim dorazivší informace za seriózní a jednali s těmi nejlepšími úmysly.
   Co se týká mé osoby, považoval bych toto nedorozumění a celou věc za uzavřenou.

   J.Slavík

 • Poděkování za Jindru Jánuse

  Dušan Macháček Vážení přátelé,
  rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří dnes v Děčíně přispěli do sbírky na rekonvalescenci Jindry Jánuse, letos 91-letého stále aktivního veslaře a rozhodčího z Ústí!
  Jak asi víte, Jindra byl před nedávnem přepaden a okraden a skončil s vážnými zraněními na JIP. Dnes se za příspění Lenky Pacholíkové a Kláry Janákové poprvé ukázal na veřejnosti - přede všemi na trenažerových závodech. Zatím na invalidním vozíku. Sbírka na jeho podporu vynesla na místě přes 11 tisíc Kč!
  Výzva pro ty, kteří dnes v Děčíně nebyli a chtěli by taky přispět - mohou přímo na konto ČVS - GE Money Bank: 1723902504 / 0600, do poznámky pro příjemce uveďte "Jindra". Celý výnos předáme Jindrovi. Kromě náhrady za ukradený telefon jistě užije i další rehabilitační pomůcky.
  Díky a zdraví, DM
  P.S.: ještě díky i Miloši Huňkovi, který akci spoluinicioval!

  • Lenka Pacholíková Dobrý večer,děkuji za hřejivá slovíčka,nicméně bych ještě ráda poděkovala Pavlu Janákovi,který Jindru přemluvil a kooperoval se svazem a se mnou,dále všem,kteří na něj myslí,chodí na návštěvy a povzbuzují ho v nudně plynoucích se dnech v nemocnici.Velký dík i Míše Pospíšilové,která se aktivně zajímá o Jindrův stav,seznam všech by byl nekonečný.Pro jeho návrat uděláme maximum.
   Díky všem.Lenka

 • Výběr šéftrenéra

  Daniela Nachazelova Dobrý den,
  zajímalo by mě jak svaz veslování zajistí objektivní výběr šéftrenéra? Protože výběrové řízení bylo vypsáno 4. ledna 2016 a já jsem se již 6. ledna 2016 dozvěděla jméno nového šéftrenéra z Pardubic, (poznávací znamení: trénoval J. Hanáka v juniorech) kterému jsou ukazovány prostory ve VK Slavia, je seznamován s dokumenty apod.? Třeba se mýlím, což bych strašně ráda.
  Daniela

  P.S.: ale po předcházející kauze MS v Peru nominace a brutálně arogantnímu stylu odpovějí J. Johánka a předsedy svazu D. Macháčka se už není čemu divit.
  Těším se na pokračování kauzy od Martina Mičana i v Novém roce 2016.

 • MS v Peru nominace

  Martin Dobrý den,
  Rád bych se vrátil k nominaci reprezentace na MS v příbřežním veslovaní v Peru. V roce 2015 CVS dostal dotaci 170tis korun na základě výsledků z MS v příbřežním veslovaní v Řecku (2014). Tato dotace byla schválena na základě výsledku dvojskifu holek (4 místo). Logicky bych doufal, že svaz nabídne tuto dotaci posádce, která na vlastní náklady v Řecku úspěšně reprezentovala, můj dojem je že ne. Tedy prosím CVS o vysvětlení nominace posádek na MS v Peru. Dotace byla účelová na MS v Peru z veřejných prostředků MŠMT a to pro tři osoby (viz dokument), tedy prosím o veřejné vysvětlení této schody okolností.
  Soubor k nahlédnutí: http://1drv.ms/1Q20W2F
  Předem děkuji za brzkou reakci
  S pozdravem
  Martin Mičan

  • Martin Milý Dušane,
   Děkuji i Vám za rekci k tomuto tématu. Tedy budu se opakovat, ale shrneme si to: CVS zažádá o příspěvek na účast v Peru (kostru žádosti naleznete zde: http://1drv.ms/1Q20W2F), žádost má stejné atributy jako zmíněný dokument schválených dotací (datum, země, počet dnů atd….) Svaz tyto peníze dostává a chce je použít pro Vencu a Ondru na cestu do Peru. Kluci bohužel nemohou a svaz otáčí kormidlem a peníze alokuje na jiné potřeby, nicméně do Peru opravdu odcestují 3lidé tedy stejný počet jako na diskutované dotaci nicméně na svoje náklady. Inu dobrá, jelikož je čas předvánoční a všichni se těšíme třeba na pohádku obušku z pytle ven, kde jedna z hlavních postav je již zmiňovaný osel, tak věřím, že na MŠMT mi tyto praktiky vysvětlí a bude na světě stejně dobrý konec jako v té pohádce.
   S pozdravem
   Martin Mičan

  • Martin Dobrý večer pane Johánku,
   Děkuji za kompliment. Obávám se ale, že si nerozumíme, v dokumentu MŠMT není uveden a nakázán počet startujících lidí (nikdy jsem to ani netvrdil) na vybrané akci, ale počet lidí, které MŠMT podpoří finančně. Tedy v případě Peru je podpora schválena pro 3 lidi a do Peru cestují tři lidi.
   S pozdravem
   Martin Mičan

  • Josef Johánek Vážený pane Mičane,
   závidím Vám Váš přehled a znalosti v oblasti financování sportu. Pokud by měl ČVS postupovat podle Vámi uváděné zásadní tabulky (která je volně ke stažení na webu MŠMT), pak by se seniorského MS ve Francii mohlo účastnit jen 6 sportovců a 3 členové doprovodu... Stejně tak ME v Poznani 8 sportovců a 4 členové doprovodu. Tak to opravdu nefunguje. Odbor MŠMT neexistuje, financováním sportu se zabývá na MŠMT odbor sportu-50, kde se ale dozvíte to samé, co jsem Vám již napsal. Pokud máte nějaké pochybnosti o hospodaření ČVS se státními prostředky, není nic jednoduššího, než se obrátit na kontrolní komisi ČVS.
   Hezký den
   Josef Johánek

  • Dusan Machacek Milý Martine, jeden z nás je osel!
   Je-li pravdivá tvoje konspirační teorie, že jsem cestoval do Peru za svazové peníze, místo aby se použily na jiné a preferované reprezentační akce, jsem osel já a budu se k tomuto přirovnání hrdě a přede všemi hlásit. Pokud ne, pak platí první věta.

   K samotné věci. Jak známo, suma nám přidělených peněz z Programu I. MŠMT (reprezentace) se skládá z mozaiky různých parametrů, některých i víceletých. Pro nás je podstatný celkový obnos, s nímž můžeme daný rok hospodařit. Jak možná asi ani netušíš, MŠMT například vůbec nezapočítává výsledky kategorie U23. Znamenalo by to podle tvé logiky, že družstvo U23 úplně zrušíme a nebudeme jezdit na MS U23, protože ve výpočtu MŠMT tam prostě kolonka U23 chybí a naopak že z jiné kolonky musíme všechno prošutrovat? A nebo, že nevyšleme na ME či MS závodníky, kteří v předchozím roce nesplnili parametry „kvalifikovaného reprezentanta“? Takových příkladů bych mohl vyjmenovat celou řadu.

   Přímořské veslování zatím není naším finančně preferovaným odvětvím a co jsem měl příležitost hovořit s kolegy předsedy ostatních národních federací, nikde finančně coastal rowing družstva výrazně nepodporují. I přesto jsem osobně přemlouval dvě naše nejúspěšnější závodnice z předchozích let, Zuzku osobně a Gábinu mailem, aby letos v Limě závodily s tím, že jím svaz bude kompenzovat větší část nákladů. Bohužel jim to nevyšlo. Stejně tak vážně o startu uvažoval Ondřej Synek spolu s Vaškem Chalupou. Nakonec se Ondra rozhodl věnovat se přípravě na Rio.

   Martine, pokud tě zajímají podrobnosti financování reprezentace a chtěl bys svoji radou či doporučením nějak přispět, budu moc rád a jsem ti k dispozici osobně nebo Pepa Johánek. Pokud jsou tvé pohnutky jiné, nemohu se ubránit závěru, že opět platí první věta.
   S pozdravem, Dušan Macháček

  • Martin Dobrý den pane Johánku,
   Děkuji za Vaší reakci. Pokud si to tedy shrneme, z dokumentu MŠMT vyplývají tyto fakta: datum, název soutěže, místo (Peru), počet dnů (5), počet sportovců a doprovod (3lidé), schválený podíl 171Kč. Do Peru odcestuje výprava 3 lidí a Vy tvrdíte, že dotace nebyla použita na MS v Peru, ale na něco jiného a výprava ČR si náklady platila ze svojí kapsy. To mi přijde jako zvláštní shoda náhod a dost nelogické jednání. Pokud se podívám do podmínek programu 1, v bodě 4 se uvádí, že cílem programu je „podpora přípravy reprezentantů v kategoriích seniorů a juniorů a jejich účast na vrcholných mezinárodních soutěžích organizovaných mezinárodními sportovními“. Pokud k tomu připočtu zveřejněný článku “Surfovat na mořských vlnách je úžasné!“ kde dle mého názoru jsou dva poslední odstavce velmi tendenčně vedeny k obhajobě Vašich odpovědí, tak musím uznat, že na svazu opravdu táhnete za jeden provaz. Nicméně děkuji za Vaše odpovědi. Tyto, jak Vy říkáte nepravdy, si rád ověřím a poučím se osobně na odboru MŠMT, jak dotace opravdu fungují.
   S přáním hezkého víkendu
   Martin Mičan

  • Josef Johánek Vážený pane Mičane,
   chtěl bych reagovat na několik nepravd, které ve svém článku uvádíte.
   Částka uvedená ve Vámi nabízeném přehledu není rozhodně účelovou dotací MŠMT na účast 3 osob na MS v příbřežním veslování v Peru. Jedná se o výpočet odboru sportu, který vychází z výsledků českých posádek v předchozím roce a uznaných šampionátů v aktuálním roce. Uvedený součet je pouze částí sumy, kterou ČVS dostane v rámci Programu I. To, jaké částky svaz vynaloží na konkrétní akci, je plně v pravomoci svazu, resp P-ČVS. Posádce, která v loňském roce uspěla bylo svazem několikrát nabídnuto pro letošní rok spolufinancování účasti svazem, bohužel pracovní povinnosti nedovolily ženskému dvojskifu odcestovat do Peru.
   Co se nominace posádek týká, posádky se přihlašují na tuto akci samy a federace pouze na základě výzvy FISA určí označení posádek ( CZE1, CZE2 atd. ). Nevím tedy, jakou shodu okolností máte na mysli. Mimochodem posádky, které se účastnily MS v Peru, si svou účast hradily kompletně samy.
   Dovolím si připomenout, že na všechny Vámi uváděné dotazy jsem odpovídal minulý týden předsedovi Vašeho klubu.
   Josef Johánek, generální sekretář ČVS

 • Poděkování

  Vochoska Jan Poctivý nálezce je na světě! Je jím Pavla Svitáková z Hodonína - Pavlo díky.
  Za VK Třeboň Honza V.

 • UH 6km

  Markéta Solařová Ahoj, my pro změnu hledáme velké černé Reeboky. Kdyby se někde našly, prosím info do Otrokovic, nebo mně na tel.775908092. Děkuji Markéta Solařová

 • Hradiště

  Zuzana Nečasová Ahoj, po šestikiláku jsme na startu v Babicích nenašli jeden pár velkých koz od Swiftu (s červeným proužkem na noze). Informace prosím na číslo 603710566. LS Brno

Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


         

  

 

 

 

Kontakty

 • +420 233 313 352